Categories:

No 15. līdz 17. februārim Rīgā, Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas sporta zālē, norisinājās prestižās starptautiskās sacensības galda tenisā jauniešiem “Rīgas domes kausa izcīņa 2019”. Sacensības notika trijās vecuma grupās gan zēniem, gan meitenēm – dzimušiem no 2001. līdz 2003. gadam, no 2004. līdz 2006. gadam, un dzimušiem 2007. gadā un jaunākiem.

Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolas (BJSS) sportistus turnīrā pārstāvēja Aleksandrs Pahomovs, Diāna Afanasjeva, Romāns Streļčuks, Raimonds Mūrnieks, Nellija Afanasjeva, Rinalds Trokša, Kristiāns Kivlenieks un Franciska Liniņa.

Cīnoties ar starptautiski atzītiem jaunajiem galda tenisa censoņiem no 13 valstīm, preilieši parādīja atzīstamus rezultātus.

Starp 2001.-2003. gadā dzimušajiem zēniem Aleksandrs Pahomovs ierindojās 36. vietā, meiteņu konkurencē 21. vietu izcīnīja Diāna Afanasjeva.

2004.gadā dzimušo zēnu grupā 13. vietu ieguva Romāns Streļčuks, 66. vietā ierindojās Raimonds Mūrnieks. Starp 2004. gadā dzimušajām meitenēm 25. vieta Nellijai Afanasjevai.

Grupā, kurā sacentās 2007. gadā dzimušie un jaunāki zēni, Rinalds Trokša izcīnīja 44. vietu,  Kristiānam  Kivleniekam – 45. vieta. Starp 2007. gadā dzimušajām un jaunākajām meitenēm Franciskai Liniņai – 20. vieta sacensībās.

Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolas galda tenisa treneris Anatolijs Isajevs atzina, ka sacensību līmenis bija augsts, un arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, turnīrā startēja stabils sportistu sastāvs.

“Rīgas domes kausa izcīņa 2019” ir svarīgākās starptautiskās sacensības galda tenisā jauniešiem Latvijā.  Šogad par medaļām cīnījās vairāk kā 400 jauniešu no Anglijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Igaunijas, Islandes, Farēru salām, Krievijas, Lietuvas, Latvijas, Norvēģijas, Polijas, Ukrainas un Uzbekistānas.

Preiļu jauno galda tenisistu rezultātiem būs iespēja sekot arī Latvijas 2019. gada individuālajā čempionātā galda tenisā, kurš norisināsies no 2. līdz 3. martam. Preiļu galda tenisa saimi pārstāvēs BJSS tagadējie audzēkņi Diāna Afanasjeva un Aleksandrs Pahomovs, tāpat arī bijušie audzēkņi  Ainārs Mūrnieks un Emīls Lutinskis. Vēlam veiksmi!

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste