Kategorija:

15.-16.februārī Kuldīgas vieglatlētikas manēžā Uz Latvijas čempionātu telpās pulcējās labākie vairāk kā 200 valsts vieglatlēti lai sadalītu 32 medaļu komplektus. Starp viņiem bija arī trīs Preiļu novada “karalienes bruņinieki” – Ronalds Vucāns, Dairis Rinčs un Kārlis Sondors. Pirmajā sacensību dienā uz starta 60 m/b stājās Kārlis Sondors – iekļūstot finālā un par divām simtdaļām uzlabojot priekšsacīkšu rezultātu Kārlis ierindojās 4.vietā – 8,51 sekunde. Ronalds Vucāns sekmīgi pārvarējis 4 m 55 cm augstumā novietoto latiņu izcīnīja sudraba medaļu kārtslēkšanā. Otrajā sacensību dienā uz starta tāllēkšanā stājās Dairis Rinčs. Arī mūsu Dairim sudraba godalga, ko viņam nodrošināja 7 m 43 cm tāls lēciens. Puiši jau pamazām sāk gatavošanos vasaras sezonai, vien Kārlim vēl paredzēts starts Tallinā Tehnisko universitāšu spartakiādē. Lai veicas!

22.-23. februārī seši Preiļu novada BJSS vieglatlēti piedalījās Rīgas jaunatnes U-18 meistarsacīkstēs. Kaut arī lielākā daļa mājup devās apmierināti ar saviem rezultātiem – gandarītākais par izcīnīto sudraba godalgu var būt Lauris Šmeiksts, kurš 60 m finālskrējienā sasniedza 7,20 sekundes. Laurim 4.vieta arī 200 m skrējienā ( 24,97 sekundes ). Savu personīgo 1500 m distancē krietni nolaboja Una Kraupša 5 min.25,73 sekundes. Arī skrējiens 800m distancē ļauj cerīgi skatīties vasaras virzienā. Arī Laura Pastara, Valda Mihailova, Raivja Žihara un Līvas Salenieces uzrādītie  rezultāti norāda uz pozitīvu virzību un vieš cerības, ka audzēkņu un treneru kopējais darbs nesīs augļus jau vasarā!

Turpat Rīgas vieglatlētikas manēžā 23.februāra pēcpusdienā savus vecākos biedrus nomainīja mūsu jaunākā paaudze ( 2004.-2005.g.dz. ), lai piedalītos Latvijas čempionātā vieglatlētikā telpās U-16 grupā. Tā kā Preiļu novada BJSS vieglatlētikas nodaļā ir maz šī vecuma audzēkņu, kā arī augstie sacensību normatīvi, kuri daudziem nebija pa spēkam , uzlika papildus šķēršļus. Startēja pieci jaunie vieglatlēti, kuri bija tikuši galā ar atlases normatīviem. Kā pirmā uz starta stājās Sofija Dolgā 60 m/b un uzrādot spējām atbilstošu rezultātu -10,37 sekundes, varēja uzskatīt, ka starta drudzis ir pārvarēts. 60 m skrējienā labots personīgais rekords – 8,65 sekundes un pirmo dienu var vērtēt ar +  zīmi. Vārkavietis Ralfs Vilcāns 60 m barjeroto distanci veica ar personīgo rekordu – 10,12 sekundes. Diemžēl iecerētie augstumi nepakļāvās augstlēcējam J.Cimdiņam, toties bija iespēja redzēt klātienē gandrīz 25 gadus veca rekorda krišanu šajā vecuma grupā – 198 cm augsts lēciens padevās Jēkabpils SS audzēknim Edvartam Eglītim. Otro sacensību dienu var uzskatīt par meiteņu dienu – kā pirmās uz starta stājās mūsu lodes grūdējas Justīne Stašulāne un MSĢ audzēkne –sīļukalniete Elīna Aizpurviete. Veiksmīgs starts Elīnai – iekļūšana finālā un 7.vieta galarezultātā – 10 m46 cm ( 3 kg ). Kā noslēdzošā no mūsējām uz trešo startu savā pamatdisciplīnā – tāllēkšanā devās Sofija. 2/3 no 24 pieteiktajām dalībniecēm reitingā bija priekšā ar saviem personīgajiem rekordiem Sofijai ( 4 m 79 cm ). Sofija parādīja prasmi mobilizēties vajadzīgajā brīdī un otrajā mēģinājumā uzrādīja 5 m 02 cm , kas nodrošināja vietu finālā un galarezultātā garantēja sesto vietu. ( Uzvarētājas rezultātu – 5 m 71 cm varētu apskaust arī krietni vecāka gadagājuma censones ). Nu laiks domāt par vasaras sezonu, kur jādomā ne tikai par LČ noteikto normatīvu izpildi, bet arī 2004.g.dzimušajiem apvienojoties ar gadu vecāka gadagājuma vieglatlētiem, domāt par nokļūšanu uz Latvijas Jaunatnes Olimpiādi.

L.Valdonis –pieaugušo sporta pasākumu organizators, vieglatlētikas treneris.