26. maijā Rīgā norisinājās Latvijas Jaunatnes meistarsacīkstes galda tenisā minikadetu (“D”) grupā (2008. gadā dzimušie un jaunāki). Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolas jaunie sportisti un viņu treneris Anatolijs Isajevs no turnīra atgriezās Preiļos, atvedot līdzi 6 iegūtos uzvaras kausus. Divi čempionāta kausi palika Rīgas klubu īpašumā.

Anatolijs Isajevs pastāstīja, ka preilieši cīnījās godam un parādīja treniņos un sacensībās iegūto meistarību. Franciska Liniņa ierindojās 1. vietā vienspēlē meitenēm, kopā ar Rīgas kluba sportisti izcīnīja uzvaru meiteņu dubultspēlēs. Jauktajās dubultspēlēs 1. vietā pārliecinoši ierindojās Kristiāns Kivlenieks kopā ar Francisku Liniņu. Zēnu dubultspēlēs uzvaras laurus plūca Kristiāns Kivlenieks un Rinalds Trokša. Kristiāns Kivlenieks izcīnīja arī otro vietu individuālajās sacensībās zēniem.

Meistarsacīkstēs piedalījās galda tenisisti no četriem Rīgas klubiem un vairākiem Latvijas novadiem – Rucavas, Kuldīgas, Bauskas, Iecavas, Salaspils un Preiļiem. Kopā sacensībās startēja 27 zēni un 17 meitenes.

Anatolijs Isajevs informēja, ka Latvijas meistarsacīkstēs 1. vietas ieguvējus apbalvo ar kausiem, un tos iegūst uzvarētāji vienspēlē meitenēm, vienspēlē zēniem, dubultspēlēs zēniem, dubultspēlēs meitenēm un jauktajās dubultspēlēs. Šogad tikai nedaudz pietrūka, lai tiktu atkārtots 2008. gada rekords, kad toreizējie Preiļu jaunie galda tenisisti mājās pārveda septiņus kausus.

Sākoties vasarai, vairāki jaunie sportisti piedalīsies nometnēs, daži varēs nodoties vasaras atpūtai, bet citi trenēsies Rīgā, jo jūnijā un jūlijā vairāki galda tenisisti mērosies spēkiem sacensībās. Pavisam drīz – no 8.līdz 9. jūnijam – norisināsies prestižās galda tenisa sacensības “Baltais” Latvijas TOP 10 – 2019, uz kurām dosies Diāna Afanasjeva. Lai sacensībās varētu piedalīties arī Aleksandrs Pahomovs, sportistam jāparāda labi rezultāti atlases sacensībās 2. jūnijā.

Vēlāk preiliešus gaida dalība Ziemeļvalstu čempionātā, Baltijas valstu TOP 10 sacensībās un Latvijas jaunatnes olimpiādē, no kuras taisnā ceļā uz Eiropas čempionātu Čehijā dosies  Romāns Streļčuks, Diāna Afanasjeva un Aleksandrs Pahomovs. Zināms arī, ka uz Eiropas minikadetu čempionātu dosies Franciska Liniņa un, iespējams, ka šāda izdevība – pārstāvēt Latviju – būs arī Kristiānam Kivleniekam.

Savukārt Anatolijs Isajevs jau sācis darbu pie starptautiskas treniņnometnes organizēšanas Preiļos – šogad ar Baltkrievijas sportistu dalību, bet 8. jūnijā treneris pārstāvēs Preiļu novadu Latvijas Galda tenisa federācijas kopsapulcē.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste