Kategorija:

Luksemburgā nedēļas garumā norisinājās projekta “Eirotalants” aktivitātes – treniņnometne un turnīrs jaunajiem galda tenisa sportistiem. Pasākumā piedalījās dalībnieki no 15 valstīm, no katras valsts viena meitene un viens zēns. Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolas galda tenisa treneris Anatolijs Isajevs, kurš arī vadīja Latvijas sportistu delegāciju, pastāstīja, ka nodarbības notika uz Luksemburgas nacionālā sporta institūta bāzes. Nodarbības vadīja pazīstami treneri no Ķīnas.

No Latvijas treniņnomentnē piedalījās tikai preiliete Franciska Liniņa, kuru vienīgo no jaunajiem galda tenisistiem uz Luksemburgu izvirzīja Latvijas Galda tenisa federācijas pārstāvji. Mūsu galda tenisiste gan bija gadu jaunāka par pārējām treniņnometnes dalībniecēm, tomēr, spēkojoties ar citu valstu pārstāvēm, godam aizstāvēja Latvijas vārdu. Noslēguma turnīrā gūstot trīs zaudējumus, Franciska izrādījās pārāka par sportistēm no Izraēlas un Baltkrievijas.

Galvenais treniņnometnes treneris  Čens Bins (Chen Bin) atzina, ka Franciska Liniņa ir labi apguvusi galda tenisa tehniku, tagad tikai jāstrādā un jāgūst lielāka pieredze starptautiskās sacensībās, lai varētu attīstīt savu meistarību.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste