Sporta aktivitātes novada svētku ietvaros!

🐟 Sacensības makšķerēšanā ar pludiņu iesākās īsi pirms plksten 6:00 no rīta, kad ieradās pirmie makšķernieki. Kā pēc tam izrādījās, uzvarēja tie, kas agri cēlās un nopietni gatavojās. Kopā Preiļu parka dīķa krasts uzņēma 33 makšķerniekus.
Pieaugušo grupā 25 vīrieši un 5 sievietes pārstāvēja ne tikai Preiļu novadu, bet arī Madonas, Daugavpils, Kuldīgas, Jūrmalas, Krāslavas, Dagdas un Ogres pilsētu. Iesācēju šeit nebija. Sieviešu konkurencē uzvarēja Ilze Barūkle no Madonas novada, vīriem veiklākie bija Jānis Viļevičs (Madonas nov.) – I vieta, Aldis Trimalnieks (Preiļu novads) – otrā vieta un Vladimirs Larionos (Daugavpils novads) – trešā vieta.
Četru stundu laikā uzvarētājiem izdevās izvilkt vairāk nekā kilogramu zivju. Iesācējiem veicās mazāk. Grupā 2007.g.dzimušie un jaunāki startējošie zēni savos spainīšos noķēra no vienas līdz 5 zivtiņām, attiecīgi 10-209 grami. Pie medaļām tika Olivers Mazlo (Ogres novads), Nikita Leonovs (Preiļu novads) un Arnis Pokšāns (Preiļu novads).
Sacensību uzvarētāji saņēma sarūpētos kausus un medaļas, bet veiklākie tika pie specbalvām, kuras piedāvāja pasākuma sponsors Andris Kukors – veikala “Āķis” īpašnieks. Īpaši tika suminātas šoreiz startējošās viskuplāk pārstāvētā Signijas Irbēnas ģimene un Elgasts Dimants, kā izpalīdzīgākais un atsaucīgākais dalībnikes. Šie nominanti saņēma pirkumistabas 4F preču izplatītājas Kristīnes Ručas firmas CR PRO SIA dāvanu kartes. Bet absolūti visi dalībnieki tika pie ispējas šajā firmā iegādāties preces ar 20% atlaidi. Makšķernieki tika ne tikai apbalvoti, bet arī gardi pabaroti ar Aglonas pavārmeistaru Andra Kurmja un Jāņa Jaudzema pagatavotiem gardumiem.
Paldies Kristīnei Ručai firmas CR PRO SIA vadītājai, Andrim Kukoram veikala “Āķis” īpašniekam, Preiļu novada pašvaldība un Preiļu novada bērnu un jauniešu sporta skola par atbalstu sacensību dalībnieku sumināšanā.

🎾 Tikmēr karstas cīņas tika aizvadītas Preiļu tenisa kortos, kur pieci labākie Preiļu tenisisti sacentās par Preiļu labākā tenisista godu. Sportisti izspēlēja 1 apļa grupu turnīru – katrs pret katru, bet augstāko vietu ieguvēji sacentās finālspēlēs.
No grupu spēlēm var izcelt Kristapa Urča nevainojamais sniegums – 4 spēles un 4 uzvaras, zaudējot tikai 1 geimu. Lai gan grupu turnīrā tika uzveikti visi pretinieki, tomēr finālā kaut kas pietrūka. Apmēram 3h ilgušajā finālspēlē, Kristaps Urcs un Viesturs Vucāns demonstrēja līdzjutējiem aizraujošas izspēles, vairākkārtīgi izpelnoties līdzjutēju ovācijas. Lai gan Kristaps uzvarēja 2. setu, tomēr līdz beigām spēki izsīka un uzvaru izcīnīja Viesturs. Cīņā par 3. vietu Lauris Lacis parūpējās par pārsteigumu – 2 setu cīņā uzvarot Aivars Rubuls, pret kuru grupas spēlē tikai piedzīvots zaudējums ar 1:6. Uzvarētājs tika apbalvots ar CR PRO SIA dāvanu karit, bet pārējie dalībnieki saņēma atlaižu kartes.

🏐 Savukārt trīs pludmales volejbola laukumos kopumā sacentās 16 komandas – 14 vīriešu un 2 sieviešu komandas. Jāatzīst, ka uz šo svētku turnīru bija ieradušies gan atpazīstami pludmales volejbola dueti, gan arī tādi spēlētāji, kas vēl apgūst šīs spēles nianses.
Izlozes kārtībā komandas tika sadalītas 4 apakšgrupās. Meiteņu komandas izteica vēlmi spēlēt kopā ar vīru komandām, demonstrējot atzīstamu un nepiekāpīgu sniegumu. Pēc apakšgrupu spēlēm tika noskaidrots komandu izvietojums no pirmās līdz pat sešpadsmitajai vietai, jo tālākajās izslēgšanas spēlēs iekļuva visas komandas. Turpinoties cīņām, zaudētājiem turnīrs noslēdzās, bet uzvarētāji centās iekļūt četru stiprāko komandu pulkā, lai cīnītos par godalgām.
Apvienojot pieredzi un jaunības azartu, III vietu izcīnīja pašmāju komanda – RIEBIŅI (Rolands Naglis, Dāvis Salcevičs), kas izrādījās pārāki par jēkabpiliešiem Reini Ivanovu un Patriku Ivanovu no komandas DUO. Savukārt par turnīra uzvarētājiem kļuva Mareks Malinovskis un Edgars Malinovskis (DZIRNAVAS) no Viļāniem, kas divos setos apspēlēja komandu LĪKSNA – Edgars Ignatāns, Mareks Mežinieks.
Atsevišķu spēli aizvadīja arī abas meiteņu vienības – CERĪBA (Alīna Novikova, Viktorija Soboleva) un KALVĀNES (Zaiga Kalvāne, Ieva Kalvāne), kur abas māsas izrādījās pārākas un izcīnīja uzvarētāju titulu un godalgas.
Jāpiebilst, ka visi pludmales volejbola sacensību dalībnieki saņēma pirkumistabas CR PRO SIA atlaižu kuponus, bet spēcīgākās komandas arī dāvanu kartes. Labāko trijnieks – piemiņas kausus, bet ceturtās vietas ieguvēji Preiļu novada pašvaldības sarūpētās dāvanas.
Paldies visiem dažādo sporta aktivitāšu dalībniekiem un atbalstītājiem!

Preiļu novada BJSS pieaugušo sporta pasākumu organizatori,
Mārīte Pokšāne, Andris Kurmis, Rolands Naglis un Lauris Vilcāns
Foto autori: Viktors Agurjanovs, Mārīte Pokšāne un Rolands Naglis