Kategorija:

No 2. – 7. aprīlim Minskā (Baltkrievija) norisinājās vērienīgs 1. Starptautiskās bērnu līgas galda tenisā pasākums. Pirmajās trijās dienās sportisti bija aizņemti treniņnometnēs, savukārt no 5. aprīļa līdz 7. aprīlim jaunie tenisisti piedalījās sacensībās.

Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas galda tenisa treneris Anatolijs Isajevs pastāstīja, ka turnīrs un sportistu treniņnometne bija organizēta 2005. gadā dzimušajiem un jaunākiem galda tenisistiem. Uz populāro pasākumu bija ieradušies sportisti no Baltkrievijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Slovākijas.

Treniņnometnē un sacensībās piedalījās arī Latvijas sportistu delegācija, tostarp arī Preiļu jaunie tenisisti.Latvijas meiteņu komanda ieguva 7. vietu, zēniem – 6. vieta sacensībās. Individuālajā vērtējumā preilietei Nellijai Afanasjevai – 21. vieta, Franciska Liniņa ierindojās 22. vietā.

Anatolijs Isajevs, kurš bija arī Latvijas delegācijas vadītājs un treneris, atzina, ka  galda tenisa līmenis Baltkrievijā ir augsts, tāpēc uz šīs valsts rīkotajiem turnīriem un treniņnometnēm ar saviem audzēkņiem brauc regulāri – jau kopš 2013. gada.

Turnīra mērķis – dot iespēju jaunajiem sportistiem, kuri sāk iepazīt galda tenisu, iegūt starptautisku pieredzi, jo, kā bija izteikušies citu valstu delegāciju vadītāji, bērniem tā ir fantastiska iespēja paaugstināt sportisko meistarību ne tikai treniņos, bet arī spēlēs ar citu valstu tāda paša vecuma sportistiem.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste