Kategorija:

16.aprīlī skolu kauss volejbolā jeb noslēdzās ar 128 komandu finālsacensībām, kas paralēli uz 16 laukumiem notika Skonto hallē, Rīgā. Sacensībās piedalījās Latvijas skolu volejbola komandas no 28 novadiem un sešām valstspilsētām. Septiņu stundu ilgajās finālsacensībās tika aizvadītas 536 spēles.

Preiļu novadu pārstāvēja  četras komandas no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas  un viena komanda no Preiļu 1.pamatskolas. JEPVĢ vecākās grupas jaunieši izcīnīja 12.vietu no 28 komandām.

Finālsacensību atklāšanas ceremonijā pasākuma dalībniekus uzrunāja Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, volejbola mecenāts un skolu kausa dibinātājs Atis Sausnītis, Latvijas Volejbola federācijas prezidents Jānis Buks un Latvijas sieviešu volejbola izlases un RVS/LU galvenais treneris Daniele Kaprioti.

Savukārt uz noslēguma ceremoniju ieradās viesis no Eiropas volejbola konfederācijas, tās valdes loceklis Lubomirs Ganevs – leģendārais volejbolists savulaik spēlēja Itālijas klubos un Bulgārijas izlasē, tostarp startēja 1988. gada 1996. gada olimpiskajās spēlēs.

Svētdien, visas dienas garumā notika volejbola svētki un dienas izskaņā tika godināti labākie katrā vecuma grupā. Bez cīņām volejbola laukumos jaunieši varēja izmēģināt arī citas organizatoru un partneru sarūpētās nodarbes. Ar neizsīkstošu enerģiju visas dienas garumā jauniešus par notikumiem laukumā un ārpus tā informēja un izklaidēja Jānis Pētersons no grupas Citi Zēni. Aktivitātes drošības jomā piedāvāja Valsts Robežsardzes koledža, Valsts policija, Jaunsardzes centrs un Latvijas Drošāka interneta centrs. Latvijas Universitātes stendā varēja uzzināt arī par volejbola trenera profesijas apgūšanu. Darbojās radošās darbnīcas kreklu apgleznošanā, piekariņu un aproču veidošanā. Izklaides iespējas pavēra arkādes jeb retro spēles, seju apgleznošana un mirkļu iemūžināšana atraktīvajā foto stendā, bet iluzionists Valdemārs Weiss ļāva mācīties drošos trikus. Sportiskās aktivitātes piedāvāja dullā stafete ar dažādiem uzdevumiem un iespēju nopelnīt 10 eiro dāvanu karti no veikalu tīkla “top!”. Par muzikālo pārsteigumu parūpējās Brīvrunu projekts – pirmais un vienīgais repa improvizācijas teātris Latvijā.

Apbalvošanas ceremonijā vispirms tika apbalvotas skolas trīs nominācijās. Trīs skolas ar lielāko komandu skaitu atlases sacensībās: Siguldas Valsts ģimnāzija (28 komandas), Gulbenes novada vidusskola (9 komandas), Aizputes vidusskola (6 komandas). Trīs skolas ar lielāko komandu skaitu finālsacensībās: J. Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, Aizputes vidusskola, Gulbenes novada vidusskola. Trīs labākās Rīgas skolas visu grupu kopvērtējumā: Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija.

Laureāti saņēma kausu, medaļas, diplomus un kliņģeri, kā arī dažādus citus labumus – dāvanu kartes no veikalu tīkla “top!”, Minhauzena muzeja dāvanu kartes, Smiltenes piena siera bumbas, dāvanas no Dzelmes deju studijas, Zelta rieksts dāvanas, sporta zīmola Joma dāvanu kartes 150 eiro vērtībā, MD Viktorīnas dāvanu kartes. Tika teikts arī paldies visiem komandu sporta skolotājiem, pasniedzot sporta somas.

Skolu kausu organizē Latvijas Volejbola federācija sadarbībā ar pašvaldībām, pasākumu atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija. Vispārizglītojošo skolu kausa volejbolā 19. sezonā galvenais atbalstītājs ir Latvijā lielākais vietējais veikalu tīkls “top!”. Kausa izcīņu atbalsta arī Smiltenes piens, minerālūdens Venden, sporta zīmols Joma.

Informācija sagatavota no Volejbola federācijas

Papildu informācija: https://volejbols.lv/jaunatne/top-kauss/top-kauss

Skolu kauss volejbolā ir masveidīgākās un gaidītākās jauniešu volejbola sacensības, ko organizē Latvijas Volejbola federācija kopš 2001. gada, pulcējot vairāk nekā 60000 skolēnus ilgajā laika posmā. Šis ir bijis pirmais lielais volejbola turnīrs arī pasaules līmeņa volejbolistiem – Anastasijai Samoilovai, Jānim Šmēdiņam, Gundaram Celitānam, Aleksandram Samoilovam, Mārtiņam Pļaviņam, Tomam Švanam un citiem Latvijā zināmiem sportistiem.