Saulainos laika apstākļos 13.aprīlī Preiļos aizritēja sacensības skriešanā un sporta soļošanā pa Preiļu pilsētas ielām “Cīruļputenis – 2019”, kuras pulcēja krietni vairāk kā 300 sportot gribētāju. Jau 10.00 sacensības sāka soļotāji, kuri dažādās vecuma grupās Raiņa bulvārī mēroja distances no 1 km līdz 10 km garumam. Latvijas soļotājiem konkurenci sastādīja arī ciemiņi no Lietuvas pilsētas Birštonas. Godalgotas vietas izcīnīja arī Preiļu novada BJSS jaunie soļotāji. Par uzvarētājiem savās vecuma grupās kļuva Raivo Liniņš, un Kristīne Saleniece. Sudraba godalgas saņēma Reinis Lacs, Violeta Ivanova un Elīna Usāne, bet bronzas medaļa nonāca Denisa Dronova īpašumā.

Pulksten 12.00 skanot populārajai Laura Reinika dziesmai četru dažāda garuma distancēs devās vīrieši, jaunieši un zēni, lai sadalītu medaļu komplektus deviņās vecuma grupās. Skriešanas distancēs bija manāms arī kupls dalībnieku pulks no Preiļiem un daudzi no viņiem tika aicināti uz goda pjedestāla. Te laikā droši vien būtu piebilst, ka katras vecuma grupas 1.-6.vietas skrējējs savā īpašumā ieguva T-kreklu ar skrējiena logo no a/s “Preiļu siers”. 12.45 triju dažāda garuma distancēs ( 2 , 4 un 6 km ) ātrāko noskaidrošanā iesaistījās dāmas, jaunietes un meitenes. Savās vecuma grupās uzvaras izcīnīja Rainers Trubačs, Pēteris Trubačs, Leonīds Valdonis, Una Kraupša, Natālija Krupina un Iveta Belousova. Sudraba godalgas godam nopelnīja Edgars Pastors, Aivars Žugris, Feoktists Pušņakovs, Ilze Borbale un Ilze Čamane. Uz goda pakāpiena trešā pakāpiena kāpa Valdis Skutelis.

Absolūtajā vērtējumā 8 km distancē vīriešiem un 6 km distancē sievietēm 1.-6.vietu ieguvēji saņēma naudas balvas no AS SEB bankas, katrs finišējušais dalībnieks varēja spirdzināties ar siltu tēju un saņemt sieriņu “Mazulis” pateicoties SIA “Zolva”. Dāvanu kartes no SIA “Dija-P” ieguva labākais (-ā) Preiļu jaunie skrējēji un tie šoreiz bija Rainers Trubačs un Una Kraupša. SIA “Arka” tortes nonāca atraktīvo Preiļu 2.vidusskolas skrējēju un kuplās Pušņakovu ģimenes īpašumā Tautas klasē. Tāpat vietā ir uzteikt par profesionālismu “Preiļu saimnieks” , Valsts un Pašvaldības policijas un sacensību tiesnešu darbu. Pasākums notika projekta nr.: 9.2.4.2/16/1/078 “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilaksei” ietvaros.

Cīruļputenis 2019 rezultāti

L.Valdonis – sacensību galvenais tiesnesis.