Kategorija:

Ar spraigiem cīņas mirkļiem katrā spēlē 21.decembrī aizvadīts tradicionālais “Ziemassvēku ieskaņu” kausa turnīrs volejbolā senioriem. Spēles aizritēja visās trijās pilsētas sporta zālēs.

Preiļu 1.pamatskolas sporta zāles divos laukumos attiecības skaidroja sešas dāmu komandas, tajā skaitā arī ciemiņi no Vitebskas ( Baltkrievija) un Pleskavas (Krievija). Pēc spēlēm apakšgrupās sekoja spēles , lai noskaidrotu godalgoto vietu ieguvējus. Lai arī Preiļu dāmas demonstrēja pašaizliedzīgu un kvalitatīvu volejbolu, diemžēl iesaistīties cīņās par medaļu sadali mūsu meitenēm nebija lemts – dalīta 5.-6.vieta ar komandu “Nika”. Komandā spēlēja: Inta Rumaka, Jeļena Kozere, Jekaterina Akentjeva, Inga Haritonova, Inga Ivanova un Dace Liniņa.  Bronzas medaļu liktenis izšķīrās “Carpe Diem” un Pleskavas spēlē, kur spēka vairāk izšķirošajiem mirkļiem bija saglabājušas viešņas no Krievijas. Spēlē par uzvarētājkomandas kausu starp Vitebskas un “Rīga Mix” savu spēles stilu pretiniekiem pārliecinošāk spēja uzspiest kaimiņvalsts volejbola seniores – uzvara ar 2 : 0 un kauss jau otro gadu pēc kārtas! Vīrieši apakšgrupu spēles aizvadīja JEPVĢ un Preiļu novada BJSS sporta zālēs. Uzvarētājkomandas no apakšgrupām ( A grupa – Preiļi; B grupa – Madona) uzreiz ieguva tiesības spēlēt pusfinālā, divas atlikušās komandas par savām tiesībām spēkojās ceturtdaļfinālos, kur veiksme bija Krāslavas un Maltas komandu sabiedrotās. Spēlē par 5.vietu trijos setos Saulkrasti “salauza” “Deputāts un draugi” komandas pretestību. Diemžēl skatītāji atlika vien smagi nopūsties pēc mājinieku spēles pret Maltu, kur pēc veiksmīgi aizvadīta pirmā seta , nākamajos divos nācās “kapitulēt “ šoreiz meistarīgāko kaimiņu priekšā.

Aizsteidzoties notikumiem priekšā jāatzīst, ka pēc šīs spēles “Preiļi” tā arī nespēja atgūties – cīņā par bronzas medaļām pret Madonu jau pietrūka gan motivācijas, gan cīņasspara. Komandā spēlēja: Andris Pastars, Ainārs Bernāns, Ainārs Rumaks, Rolands Naglis, Kārlis Vilcāns, Ivans Daņilovs, Edgars Savickis un Sergejs Popovs. Galvenajā finālā divas Latgales komandas: Krāslava pret Maltu. Kārtējo reizi krāslavieši rādīja paraugu – spēju mobilizēties komandai izšķirošajos mirkļos – pelnīta uzvara. Labākās komandas saņēma Preiļu novada domes kausus un medaļas, piemiņas balva arī katras komandas labākajam spēlētājam. Mūsējo rindās tie bija : Edgars Savickis un Jekaterina Akentjeva. Sacensību organizatori un spēlētāji arī pateicīgi turnīra atbalstītājiem : Orthomol, Baltais un CR PRO ( Kristīne Ruča). Gribas teikt lielu paldies par izturību turnīra galvenajam vilcējspēkam – Intai Rumakai, tiesnešiem  laukumā Ronaldam Vucānam un Artūram Livmanim, kā arī volejbola nodaļas meitenēm par izturību! Visiem jaukus Ziemasvētkus un Laimīgu Jauno gadu! Sportisko ambīciju piepildījumu 2020. gadā!

L.Valdonis – pieaugušo sporta pasākumu organizators.