Kategorija:

Sestdienas 7.decembra rītā sen neredzēta “dzīvība” kūsāja Preiļu 2.vidusskolas vieglatlētikas manēžā. Uz tradicionālo Preiļu novada atklāto ziemas čempionātu vieglatlētikā pulcējās ne tikai Latgales reģiona “karalienes bruņinieki”, bet tālais ceļš nebiedēja arī Ogres novada BJSS un Murjāņu SĢ atlētus. Sportisti mērojās spēkiem divās vecuma grupās – jaunatne 2004.gada dzimušie un jaunāki un pieaugušie – 2003. gadā dzimuši un vecāki, kuri sacentās astoņās vieglatlētikas disciplīnās.

Specīgi jaunie vieglatlēti bija ieradušies no Latvijas sportistu kalves – Murjāņiem, kas atspoguļojās gan rezultātos, gan arī izcīnītajās vietās. Tā Jānis Šķēle triumfēja trijās disciplīnās 60 m/b -8,5; tāllēkšanā – 6 m52 cm un augstlēkšanā – 185 cm. Savu varētprasmi apliecināja arī murjāniešu sprinteri: Linards Pauliņš un Patrīcija Ozoliņa izcīnot uzvaras 60 m distancēs attiecīgi ar 7,0 un 7,6 sekundēm. Nevarēja nepamanīt arī jaunās vieglatlētes Elīzes Lembergas meistarību, kura atzīmējās ar uzvarām 60 m/b – 9,3 un tāllēkšanā – 5 m 42 cm. Daudzas godalgas aizceļoja arī uz Daugavpils novada BJSS vieglatlētu “apcirkņiem”. Nav iemesla  sūdzēties es domāju arī Rēzeknes, Krāslavas, Dagdas, Viļānu un Mālpils veiksmīgākajiem atlētiem.

Bet kā tad ir veicies mūsējiem? Šeit arī rakstiņš aizņemtu ļoti daudz vietas, ja šaktu saukt visus godalgoto vietu ieguvējus, interesenti labprāt “paķimerēsies” www.athletics.lv mājas lapas sadaļā: sacensību kalendārs, lai atrastu interesējošo rezultātu. Gribas izcelt šoreiz izcilāko rezultātu īpašniekus un lai man piedod tas, kurš šoreiz būs nepamanīts. Ar uzvarām savās vecuma grupās atzīmējās Raivo Liniņš – 1000 m soļošana, Jānis Bečs – lodes grūšana, Sofja Kirillova – 1000 m soļošana. Sudraba godalgas Laurim Šmeikstam – 60 m, Sofija Dolgā – t/l, Daniils Kožemjakins – a/l, Una Kraupša un Raivis Žihars – 1500 m, Dāvis Salcēvičs – 1000 m soļošana. Bronzas godalgas ar atzīstamiem rezultātiem izcīnīja: Andis Briška – 60 m/b; t/l, Līva Saleniece – t/l.

Jaunie vieglatlēti turpina gatavoties ziemas sezonas galvenajiem startiem – Latvijas čempionātam, kur pa ceļam uz to paredzēti starti mazāk nozīmīgās sacensībās lai pārbaudītu savu gatavību. Paldies savējo tiesnešu brigādei, kura ar uzticētajiem pienākumiem veiksmīgi tika galā! Veiksmīgu un panākumiem bagātu jauno vieglatlētikas sezonu!

 

L.Valdonis – sacensību galvenais tiesnesis.