Sporta veida vienkāršība un minimāla dārga ekipējuma vajadzība vieglatlētiku ir padarījusi par vienu no masveidīgākajiem sporta veidiem. Sporta karaliene, arī Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skola ir jau kopš tās pirmsākumiem – 1963.gada. Vieglatlētika attīsta un uzlabo sportista vispārējo fizisko sagatavotību. Sporta veids, kura pamatā ir cilvēka dabiskās kustības – iešana, skriešana, lēkšana, mešana.

Nodarbības notiek Preiļu novada BJSS stadionā, Vārkavas pamatskolas stadionā un sporta zālē, Preiļu 2.vidusskolas vieglatlētikas manēžā, Aglonas vidusskolas stadionā un sporta zālē, Riebiņu vidusskolā, Galēnu pamatskolā. Preiļu novadā notiek daudzus vieglatlētikas sacensību, kā arī tiek rīkotas treniņnometnes, lai attīstītu un popularizētu šo sporta veidu, t.sk. tradicionālās starptautiskas vieglatlētikas sacensības skrējiens un sporta soļošanā pa Preiļu pilsētas ielām” Cīruļputenis” , Preiļu novada čempionāts telpās un stadionā, kā arī Parka pusstundas skrējiens, kurā pulcējas dažādās paaudzes skrēji.