3. aprīlī Riebiņu vidusskolas sporta zālē visas dienas garumā norisinājās Preiļu novada volejbola turnīrs vīriešiem “Atbalsts Ukrainai”, kas sākotnēji tika iecerēts 26. martā, taču tika pārcelts uz svētdienu – 3. aprīli.
Sacensībām pieteicās 5 komandas – 3 vietējās: Preiļi, Riebiņi un komanda “Nodokļu nemaksātāji” no Vārkavas, kā arī ciemiņi no Rēzeknes – SK Spāks un Degumnieku komanda “Piektdieņi”.
Šī turnīra vadmotīvs bija ne tikai noskaidrot šo sacensību uzvarētājus un godalgoto vietu ieguvējus, bet arī ziedojot finanšu līdzekļus, atbalstīt ukraiņu tautu. Pirms sacensību sākuma ar klusuma brīdi tika godināti Krievijas iebrukumā Ukrainā bojāgājušie.
Atbilstoši sacensību nolikumam, visas piecas komandas savā starpā tikās laukumā un noskaidroja uzvarētāju. Neuzvarot kādā no spēlēm, taču izcīnot panākumos divos setos, piekto vietu ieņēma turnīra jaunākie dalībnieki – Vārkavas komanda “Nodokļu nemaksātāji”. Aiz labāko trijnieka šoreiz Preiļu komanda. Savukārt III vietu un bronzas godalgas izcīnīja Riebiņu komanda (Andris Pastars, Ivans Daņilovs, Ainārs Rumaks, Rolands Naglis, Ainārs Bernāns, Aldis Adamovičs, Kārlis Vilcāns un Iļja Daņilovs).
Spraigā spēlē starp SK Spāks un komandu “Piektdieņi” tika noskaidrots turnīra uzvarētājs. Lai arī spēle noslēdzās ar kaujiniecisku 1:1 setu attiecību, taču punktu starpība (21:19, 13:21) bija par labu komandai “Piektdieņi”, kuras sastāvā spējēja: Ilmārs Matisovs, Aleksdandrs Šmibs, Nauris Pulkstenis, Daniels Garančs, Jānis Bērziņš, Kristaps Kivlāns, Sandis Bečs un Kaspars Kaļinovskis.
Preiļu novada volejbola turnīru vīriešiem “Atbalsts Ukrainai” organizēja Preiļu BJSS sadarbībā ar Riebiņu vidusskolu. Uzvarētājkomanda saņēma Preiļu novada volejbola turnīra vīriešiem “Atbalsts Ukrainai” piemiņas kausu, bet pirmo trīs vietu komandas – medaļas.
Jāpiebilst, ka sacensību dalībnieki kopumā saziedoja 400 EUR, kas tika pārskaitīti Odesas apgabala Balta pilsētas administrācijai, kas 2019. gadā viesojās Riebiņos un noslēdza sadarbības līgumu.
Paldies visiem par dalību un atbalstu!

Preiļu BJSS pieaugušo sporta pasākumu organizators Rolands Naglis