Trīs Latvijas olimpieši “Preiļu kausa” soļošanā sacensībās

Šogad Latvijas soļotāji, atjaunojot savas tradīcijas, pulcējās uz sezonas noslēguma sacensībām “Preiļu kauss 2019” soļošanā, Preiļos, 11. un 12.oktobrī.

Sacensību iniciators bija Latvijas Olimpietis Modris Liepiņš, kurš arī uzņēmās sacensību galvenā tiesneša pienākumus.

Kopumā sacensībām pieteicās 69 dalībnieki piecās vecuma grupās. Sacensībās stila tiesneša pienākumus uzņēmās arī vēl viens mūsu valsts Olimpietis Arnis Rumbenieks, kurš nedēļu iepriekš pārstāvēja mūsu valsti Pasaules čempionātā, bet Olimpiete Agnese Pastare bija sacensību dalībnieku pulkā. Soļotāju pulku kuplināja arī mūsu kaimiņi Lietuvas soļotāji.

Dažas dienas pirms sacensībām, sadarbojoties ar Latgales reģiona attīstības  aģentūru, Interreg Latvijas-Lietuvas projekta risk-free ietvaros, tika uzstādīts jauns trenažieris un sportisti pirms sacensībām iesildīšanos veica  Olimpieša Liepiņa un Rumbenieka vadībā jau izmantojot šos trenažierus.

Sacensību dalībnieki sacentās divās disciplīnās, pirmajā dienā bija īsāks sprinta soļojums un otrajā bija garāka distance.

Notika arī treneru un vadošo soļotāju sanāksme, kur tika risināti jautājumi par nākošo sacensību sezonu, tika apspriests sacensību kalendārs un Latvijas izlases veidošanas kritēriji.

Neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, sacensībās tika uzstādīti labi rezultāti un bija jauka un pozitīva atmosfēra. Gan Olimpieši, gan ilggadējais Latvijas izlases treneris soļošanā Aivars Rumbenieks dalījās pieredzē ar treneriem un sportistiem par soļošanas tehnikas pilnveidošanu. Ar sacensību rezultātiem var iepazīties LVS mājaslapā.

Paldies dalībniekiem, treneriem, mūsu Olimpiešiem par šiem svētkiem Preiļos!

Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir 750 973,98 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 638 327,88 EUR. Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Latgales plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.