Kategorija:

Aglonas svētku ietvaros jau trešo gadu pēc kārtas notika Trako skrējiens pa Tartakas upi ar nosaukumu “Kameņecas Vabaļa i Kameņecas Voguls”. Šoreiz uz starta pie Kameņecas dzirnavām stājās 15 komandas. Ģērbušies atbilstoši nosaukumam, kā nu kurai komandai ienāca prātā, jo atraktivāk jo interesantāk. Tas viss tādēļ, ka pasākuma laikā tika noteikta balva par pašu atraktīvāko, simpātiskāko komandu. Par to balsoja gan skatītāji gan paši komandu pārstāvji. Sacensību laikā dalībniekiem bija arī muzikāls pavadījums, par ko parūpējās vieni no daudzajiem pasākuma atbalstītājiem par ko milzīgs paldies folkloras kopa, ko vada Lilita Valaine – “Žibastiņa”. Reģistrējoties, katra komanda saņēma no veikala “Jumis” ( Ināra Indrikova) minerālūdeni. Pēc finiša visus gaidīja Vijas Kudiņas “Maizes muzejs” ceptie pīrāgi ar tēju, ko uz ugunskura pagatavoja Jānis Jaudzems. Dagnija un Jānis ar savām atvasēm atļāva darboties savā Dzirnavu teritorijā. Preiļu novada dome un Preiļu BJSS bija parūpējušies par skaistajiem kausiem pirmajam trijniekam. Preiļu TIC ieradās ar savām balvām un brīnišķīgajām dāmām, lai palīdzētu izvest pasākumu. Mārīte no sporta skolas palīdzēja pie reģistrācijas un startā visus pavadīja ar laba vēlējumiem veiksmīgi atgriezties finišā, kā arī pie rezultātu apkopošanas. Preiļu fotogrāfam, kurš iemūžināja skaistākos mirkļus no pasākuma. Visu pasākumu filmēja, kā arī atbalstīja ar dāvanu kartēm no pasta muzeja – Elizabete. Aglonas kultūras centra vadītāja Gunta ar afišām un reklāmām.
Vairākas komandas saņēma dāvanu kartes no Terases “Egle”, Valērija Avdejeva, SIA “Beibuks” Daugavas Lokos, kafejnīcas “Somersēta”, “Aglonas Cakuliem”, “Briežu dārza”. Ar savu medu pasākumu atbalstīja Jānis Trimalnieks, finansiāli atbalstīja Nikolajs Ļeonovs un ‘Domādams Neizdomāsi ???”. Nu protams arī Aglonas pašvaldība ar saviem darbiniekiem, kuri palīdzēja sakopt un sagatavot trasi un teritoriju. Visiem milzīgs paldies.
Nu un par pašiem dalībniekiem un rezultātiem:
Trases garums bija apmēram 1 km, komandā 3 dalībnieki neatkarīgi no vecuma un dzimuma, kuriem finišā jāieskrien visiem kopā. Startējot 15 komandām, visas arī veiksmīgi finišēja.

1. Komanda “Kamencas AAJ” – Artis Tauriņš, Jānis Cakuls, Aldis Trimalnieks – 8:44
2. “AUE” – Kristers Čerpakovskis, Atis Puzaks, Valentīns Baranovs – 9:05
3. “Aglynīši” – Dainis Valainis, Rihards Matisāns, Ēriks Briedis – 9:50
4. “Opīši” kam pāri 60 – Feoktists Pušņakovs, Leonīds Valdonis, Aivars Žugris – 10:08 ( šī bija vispieredzējušākā komanda ar kopējo gadu skaitu 198. Visu cieņu)
5. “Riebiņu Dzirnavas” – Gatis Pokšāns, Arnis Pokšāns, Dainis Pokšāns, Aldis Pokšāns – 10:34
6. “Trīs vīri bez laivas” – Maris Āriņš, Ričards Matīss Āriņš, Džans Džastins Saridzmens – 10:50
7. “Kamencas Sola” – Lauris Meirulis, Armands Strods, Mārtiņš Indrinovs – 10:56
8. “Jaunmuiža” – Mārtiņš Bogdanovs, Edgars Krekels, Raivis Pudulis – 10:57
9. “Kimlaki” – Inese Deiča Ancāne, Ilze Ļeonoviča, Ēriks Grebežs – 11:47 ( šai komandai tika balva kā skatītāju simpātija)
10. “TRE AMIČI” – Ilona Aizpuriete, Andžeijs Oweens, Dāvis Bernāns – 11:57
11. “Oranžais kods” – Valērijs Nazarenko, Edgars Dūda Čačs, Diāna Kukore – 12:02
12. “As nazinu” – Viktors Velcinskis, Janis Velcinskis, Artis Poļakevičs – 12:15
13. “ARGONAUTI” – Mihaels Ceriņš, Dāvis Deičs, Varis Ceriņš – 12.53
14. “Pikaču” – Arturs Daukšte, Ričards Daukšte ( jaunākais dalībnieks 5 gadiņi) – 14:20
15. “SMAIDUĻI” – Amēlija Cakule ( jaunākā dalībniece 9 gadiņi ), Renārs Cakuls, Gunita Cakule – 17:22

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem un tiekamies Aglonā 26. augustā “Ar veļiku pa Aglonu”.

Video, foto var redzēt Facebook, YouTube “Trako skrējiens-2023”