Kategorija:

Preiļu pilsētas svētku sportiskākā daļa bija atstāta svētdienai. Izturīgākie, mērķtiecīgākie un draudzīgākie svētku dalībnieki agri no rīta – 5:30 sanāca pie pilsētas dīķa, lai sacenstos zivju ķeršanas mākslā. Kā izrādījās, ne tikai pacietība, bet arī kulinārijas zināšanas vajadzīgas, lai no ūdens izdabūtu zivis.

Starp 30 copētājiem bija pieci jaunieši vecumā līdz 14 gadiem. Šajā kategorijā uzvarēja preiliete Valērija Točilkina ar rezultātu 100 g, otro vietu ieguva Edgars Seleckis no Riebiņiem, izvilkdams trīs zivtiņas (85 g), bet trešais bija Alekss Želvis ar 55 g lielu lomu. Sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca pārstāve no Madonas – Ilze Barūkle (380 g), otrajā vietā Astrīda Kursīte no Rīgas (65 g) un trešajā vietā Lidija Matisāne no Aglonas (60 g). Vīriem lielāko zivi izvilka Bronislavs Plivda – 660 g, kas arī līdzēja iegūt otro vietu, bet par uzvarēju kļuva Kazimirs Anspaks ar rezultātu 1,995 kg, bet trešajā vietā ierindojās sacensību sponsors un makšķerēšanas piederumu specialists Andris Kukors ar lielu skaitu zivtiņu svarā 1,040 kg. Paldies dalībniekeim par uzticību mūsus rīkotām sacensībām.

Kad makšķernieki jau vilka kārtējās zivis plkst. 8:00 varēja dzirdēt kā sāka rosīties dalībnieki tenisa kortā. Rūdīti un īpaši trenēti, jo Preiļu novada tenisisti jau no maija katru otro svētdienu tikās Preiļu pludmales kortos, kur pēc līgu sistēmas sacentās viens pret otru, pavadīja labi laiku un uzlaboja savas tenisa un sportiskās īpašības, kā arī krāja punktus, lai piedalītos finālposmā, kurš norisinājās 20. augustā.

14 tenisisti, kuri bija piedalījušies vismaz 3 posmos un sakrājuši visvairāk punktus automātiski nodrošināja vietu finālposmā, vēl 2 tenisisti pievienojās caur kvalifikācijas spēlēm. Kopā 16 tenisisti pēc izslēgšanas spēļu principa karstā svētdienas dienā spraigi cīnījās, lai varētu sevi saukt par šī gada labāko Preiļu novada tenisistu. Neizpalika pārsteigumi un traumas, bet līdzjutēju atbalstīti 3 labākie tenisisti tika noskaidroti: 3. vietā Jānis Trafimovs, 2. vietā Kārlis Adamovičs un 1. vietā Oļegs Burjakovs.

Savukārt visvēlāk sāka un sportiskās aktivitātes noslēdza tikai vakarpusē 14 pludmales volejbola vīriešu komandas im 4 dāmu komandas.

Sieviešu konkurencē visspēcīgākās bija Līga Zeltiņa/Valērija Naumova (“Čiepas”), aiz sevis atstājot otrajā vietā komandu “404” Linda Čivča/Eva Vucenlazdāne, bet trešajā vietā ierindojās Baiba Čeirāne, Selīna Brikule un Veronika Šņepste “Dedpull”.

Savukārt kungu konkurencē 14 komandas izlozes kārtībā tika sadalītas divās apakšgrupās, tādējādi nodrošinot katrai komandai vismaz 6 spēles. Četras labākās komandas no katras apakšgrupas nonāca ceturtdaļfinālā. Turpinājumā notika cīņas par iekļļūšanu pusfinālā un finālā.

Spītējot svelmei un nogurumam komandas demonstrēja saturīgu un kvalitatīvi pludmales volejbolu. Spēlē par III vietu un bronzas godalgām ciemiņi no Līvāniem – komanda “Rondo-V” (Mārtiņš Vucenlazdāns, Valdis Kļavinskis un Aleksejs Stepanovs) izrādījās spēcīgāki pār komandu “Preiļi” – Artūrs Livmans/Dainis Gorins. II vietu šajās sacensībās ieguna brāļu duets no Viļāniem – “Dirnavas” (Mareks malinovskis/Edgars Malinovskis), bet par sacensību uzvarētājiem kļuva komanda “Ezerzeme” – Dmitrijs Meinards/Iļja Makarovs.

Uzvarētāji tika ne tikai pie Preļu BJSS īpaši šiem svētkiem sarūpētām balvām, bet arī pie sponsoru precēm.  Sporta un brīvā laika apģerba pirkumbode CR PRO/4F dāvināja mugursomas un cepurītes, makšķernieku veikals “Āķis” piederumus, kas atvieglo zivs ķeršanu, z/s ”Salenieki” dalījās ar arbūziem, Andris Kurmis dāvināja burvīgu mājas sieru, veikals “AgroLatgale plus” sagādāja iespēju pašiem izvēlēties sev tīkamu preci un kafejnīca ‘’Pampūkas” pludmales volejbola  finālkomandām uzsauca vēlo launagu. Paldies!!!

 

Foto no organizatoru un Egijas Terēzes Jonānes arhīva.