Kategorija:

                 Spraigu nedēļas nogali ar piedalīšanos dažāda mēroga aktivitātēs aizvadīja Preiļu novada distanču slēpošanas entuziasti. Piektdien 18.janvāra vakarā uz sezonas atklāšanas sacensībām distanču slēpošanā “Daugavpils nakts slēpojums” piedalījās seši preilēnieši. Sacensībās piedalījās ap 140 dalībnieki – ne tikai daugavpilieši, bet arī kaimiņi no tuvākās apkārtnes – arī Lietuvas ciemiņi no Visaginas. Apgaismotajā un plašajā trasē vietas pietika dažādu ambīciju slēpotājiem – gan sākot no iesācējiem un noslēdzot ar dažādu vecuma grupu senioriem. Apbalvošanā patīkami bija dzirdēt vairākkārtīgi izskanam Preiļu vārdu. Tā uzvaras laurus V60+ grupā 3 km distancē plūca Leonīds Valdonis, S50+ grupā Digna Prodniece, bet Pēterim Trubačam V50+ grupā 6 km distancē sudraba godalga. Savās vecuma grupās olimpiskajā sešniekā spēja ielauzties arī Renārs Valdonis, Artis Upenieks un Aivars Žugris.

                Sestdien slēpošanas draugiem bija arī iespēja iepazīt Jēkabpils slēpošanas tradīcijas piedaloties slēpošanas sprinta sacensībās “Ziemīšu jampadracis” 1.posmā, kurš sastāv no četriem posmiem. Dalībniekiem bija jāveic divi slēpojumi – 700 m un 350 m distancē, kur noslēgumā rezultāti summējās. Arī šeit gan l.Valdonis , gan D.Prodniece atzīmējās ar sekmīgiem startiem savās grupās attiecīgi izcīnot uzvaru un ierindojoties 2.vietā. Jēkabpilieši gandarīti par mūsu klātbūtni un ieinteresēti kuplināt arī mūsu novada sacensības distanču slēpošanā.

                20.janvārī uz jaunās biatlonā šautuves atklāšanu Madonā – Smeceres silā, kur vienlaicīgi notika arī sacensības “Biatlons visiem” pulcējās vairāk kā 250 dalībnieku. Katram dalībniekam bija iespēja izvēļēties savam vecumam un spējām atbilstošu distanci un izmēģināt biatlona atviegloto variantu ( šaušana no balsta pa stāvus mērķiem ). Kad piešaude bija beigusies un oficiālās personas teikušas savas uzrunas un laba vēlējumus un šautuve atklāta, sacensības varēja sākties. Arī šeit trīs preilēnieši pamanījās atzīmēties. Pirmais 4,5 km distancē devās Feoktists Pušņakovs un divās šautuvēs nopelnītais viens soda aplis netraucēja mūsu aktīvajam senioram plūkt uzvaras laurus V65+ grupā. Lai arī L.Valdonim izdevās izvairīties no ienākšanas soda aplī, solis distancē nebija tik raits, lai ļautu pacelties augstāk par 3.vietu V55+ grupā 3 X 3 km distancē. Tajā pašā distancē viskuplāk pārstāvētajā V21+ grupā startējošo Renāru Valdoni piemeklē mūsu vadošā biatlonista Andreja Rastorgujeva liktenis – soda aplis jāapmeklē četras reizes, tā vēl klāt pieplusojot liekos 600 metrus. Lai arī vakarā klāt bija piezadzies kārtīgs nogurums no nedēļas nogales aktivitātēm, to visu kompensē pozitīvās emocijas līdzbiedru lokā!

L.Valdonis – sporta pasākumu organizators.