Kategorija:

Neskatoties uz strauji mainīgajiem laika apstākļiem nedēļas nogalē, slēpotājiem bija gana daudz iespēju kur realizēties. Sestdien, 29.janvārī Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos notika LSVS Pašvaldību 59.sporta spēles finālsacensības distanču slēpošanā, kas pulcēja sešpadsmit pašvaldību sportistus seniorus. Distanču slēpošana ir cieņā daudzu iedzīvotāju vidū, it sevišķi vidējā un vecākā gadagājuma posmā. Preiļu novada pašvaldības slēpotāji izskatījās gana konkurētspējīgi kopējā slēpotāju saimē. Uz goda pjedestāla gods kāpt bija mūsu dāmām. Tā bronzas godalga S45+ grupā Ivetai Belousovai, kura 1,7 km distanci veica 6 minūtēs 40,3 sekundēs. Tāda paša kaluma medaļa arī Dignai Prodniecei S60+ grupā tajā pašā distancē ar rezultātu 7:10,5. Jā ne uzvara, tad nu noteikti medaļās būtu “iebraucis” arī titulētākais mūsu veterāns Feoktists Pušņakovs. Distance bija jāveic stingri klasiskajā stilā un šoreiz tiesnesim bija iebildumi pret mūsu seniora slēpošanas manieri – rezultātā diskvalifikācija. Piektās vietas savās vecuma grupās izcīnīja Renārs V35+ grupā 10 km – 32:06,0 un Leonīds Valdoņi V60+ grupā 5,1 km – 17:09,7. V50+ grupā atzīstami noslēpoja Kaspars Pīnups, izcīnot sesto vietu 5,1 km – 15:13,1. Septītā vieta V55+ grupā tajā pašā distancē Sandim Šķēpam – 19:06,0. Pēc mazas atelpas seniori stājās uz strīpas stafetes slēpojumā, kur komandā bija jābūt diviem kungiem, kuri slēpo 1,7 km un divām dāmām, kuras slēpo 1 km un kopējo gadu skaitam bija jābūt 185+. Atzīstami nocīnījās Kaspars Pīnups, Iveta Belousova, Digna Prodniece un Renārs Valdonis izcīnot astoto vietu. It kā nekas sevišķs, bet patīkami, ka aiz sevis atstājām mājniekus – cēsiniekus, tādus spēcīgus novadus kā Valmieras un Aizkraukles. Rezultāti; www.lsvs.lv .

Citiem ar to bija par maz un tā Feoktists Pušņakos jau tās dienas pēcpusdienā devās uz Haanju, lai piedalītos Baltijas čempionātā biatlonā, kur bija iespēja arī sevi apliecināt senioriem. Rezultātā mūsu aktīvajam veterānam bronzas godalga masu startā V60+ grupā.

Bet Renārs un Leonīds Valdoņi, Digna Prodniece un Kaspars Pīnups svētdien posās uz Rēzekni, lai ar savu dalību atbalstītu vietējo organizētos mačus slēpošanas sprintā Ančupānos. Lai arī laika apstākļi nelutināja, visi esam kārtīgi izkustējušies un pat aizslēpojušies līdz līderpozīcijām  savās vecuma grupās. Gūtas pozitīvas emocijas gan no fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā, gan no saskarsmes ar tālākiem domubiedriem. Iekrātais nogurumiņš pāries un ar jauno nedēļu varēs atkal doties sniegotajās trasēs!

 

L.Valdonis – sporta pasākumu organizators