Kategorija:

No 5. jūlija līdz 2. septembrim Ķīnā, Handžou pilsētā, norisinājās galda tenisa treniņnometne, kurā Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās arī Preiļu galda tenisisti Diāna Afanasjeva un Aleksandrs Pahomovs. Latvijas delegāciju vadīja Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolas treneris Anatolijs Isajevs.

Treniņnometnes laikā divu mēnešu garumā gan abi jaunieši, gan treneris pilnveidoja ne tikai praktiskās iemaņas galda tenisā, bet arī apguva teorētiskās zināšanas, kas nepieciešamas sportistiem, lai sasniegtu augstus rezultātus.

Pēc atgriešanās mājās Anatolijs Isajevs pastāstīja, ka nometnes grafiks bija gana saspringts. Trīs dienas nedēļā – pirmdienās, trešdienās un piektdienās notika divi treniņi 2,5 stundu garumā, otrdienās un ceturtdienās treniņi norisinājās pēcpusdienā, bet no rītiem bija lekcijas par galda tenisa tehniku un iepazīšanās ar Ķīnas vēsturi, kultūru un  valodu. Vienā no nedēļas nogales dienām parasti norisinājās izbraukuma sacensības, kuras deva īpašu pieredzi Latvijas sportistiem, jo bija iespēja spēlēt ar pieredzējušiem Ķīnas galda tenisistiem. Viena diena nedēļā bija brīva.

Brīvais laiks sportistiem bija paredzēts arī katru dienu pēc treniņiem, tomēr daudzreiz bija vēlēšanās atpūsties un sakrāt spēkus nākamās dienas treniņiem. Četras stundas katru dienu sportistiem nācās pavadīt autobusā, lai nokļūtu līdz sporta zālei un atpakaļ. Pašiem bija jārūpējas arī par sava sportiskā apģērba mazgāšanu un tīrību, jo intensīvo treniņu laikā nācās pamatīgi svīst.

 Īpaši vērtīgas, kā pavēstīja Anatolijs Isajevs, bija sacensības nedēļas nogalēs. Visi treniņnometnes dalībnieki tika sadalīti vairākās komandās, pa 3 sportistiem katrā. Sākotnēji vadībā izvirzījās spēcīgie Kongo sportisti, tomēr vēlāk arī Latvijas komanda spēja ierindoties 1. vietā. Komanda, kurā spēlēja Preiļu tenisisti, ņemot vērā sacensību rezultātus, parasti ieņēma 6. – 7. vietu.

A.Isajevs atzīst, ka  Latvijas sportisti parādīja augstu līmeni, ko treniņnometnes laikā atzina arī Ķīnas treneri, kuri visi bija augsta līmeņa profesionāļi. Viena  trenera audzēknis ir pat ieguvis olimpiskā čempiona titulu.

Latvijas delegācijas sastāvā bez nosauktajiem Preiļu sportistiem pieredzi Ķīnā apguva arī Oļegs Kartuzovs, Maksims Lisovs, Pēteris Ēriks Sudrabiņš, Viktorija Majorova un Andrejs Čemirtāns.

Kopumā treniņnometnē piedalījās 77 dalībnieki – 48 spēlētāji un 29 treneri no 17 valstīm. Nometnē bija pārstāvētas arī tādu valstu delegācijas kā Surinama, Antigva un Barbuda, Palestīna, Dienvidkoreja, Ruanda, Kongo, Togo, Dienvidāfrikas republika un vairākas citas Āfrikas valstis.

Treniņnometni sponsorēja Ķīnas Tautas Republikas Biznesa ministrija (Ministry of Commerce of the People’s Republic of China).

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste