Kategorija:

Aktīvi vasaras sezonu uzsākuši Preiļu skrējēju saime – gan tie, kuri nopietni trenējas savu sportisko rezultātu uzlabošanai, gan arī tie, kuriem skriešana ir dzīvesveida sastāvdaļa un nodarbības aizrit hobija līmenī. Bigbank „Skrien Latvija” 2.posmā Daugavpilī uz starta dažādās distancēs stājās 23 skrējēji, kuri sevi pozicionēja kā preilēniešus. Pusmaratona 330 dalībnieku vidū skriešanas veterāns Aivars Žugris ( 1.44: 35 ), bet 10,5 km distancē vairāk kā pustūkstoša dalībnieku pulkā mūsējo jau krietni vairāk. Naskākais solis junioram Mārcim Adamovičam, kuram labākais rezultāts arī savā vecuma grupā – 38.51. Ātrs solis arī veterānam Pēterim Trubačam – 40.31. No Preiļu dāmām ātrākā distancē Anna Svetlova – 1.00:42. Par saviem rezultātiem gandarīti un saturīgi pavadīto dienu mājup varēja doties arī Edijs, Renārs, Laila, Ligita un Sanita. Viskuplāk pārstāvēta bija 5 km Tautas klases distance – 751 finišējušais. Ar rezultātu 18.40 2.vietā VTA grupā Rainers Trubačs, kā arī STA grupā rezultāts 24.07 2.vietu garantē Ilzei Borbalei. Ātru soli distancē demonstrē arī skrējēju jaunā paaudze – Raivis Žihars ( 21.40 ) un Una Kraupša ( 23.58 ). Arī pārējie preilēnieši no Daugavpils devās ar pozitīvu enerģijas lādiņu un mērķi apmeklēt arī „Skrien Latvija” seriāla 3.posma sacensības, kuras notiks arī Latgalē – 27.maijā Rēzeknē.

Skriešanas aktivitātēm bagāta bija aizvadītās nedēļas nogale. Jau 4.maijā uz skrējienu „ Rāzna – Mokūņkolns” devās septiņi Preiļu skrējēji. Starts 3.5 km distancē tika dots Lipuškos, bet finišēja skrējēji Mākoņkalna augšā. Nopietns bija arī balvu klāsts – uzvarētāji savās vecuma grupās savā īpašumā ieguva māla podu pildītu ar Euro 70,- monētām. Vēl lielāks bija prieks par to, ka trīs tādi podi nonāca preilēniešu īpašumā. 2002.g.dz. un jaunāki grupā meitenēm uzvara Unai Kraupšai, bet puišiem šajā grupā 2.vietu un balvu savā īpašumā iegūst Raivis Žihars. 1983.- 2001.g.dz. grupā mūsējiem dubultuzvara – puišiem uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Rainers Trubačs, bet dāmām Ilze Borbale. 1982.g.dz. un vecāki grupā divas otrās vietas – vīru konkurencē Pēterim Trubačam,kurš piekāpās krietni jaunākam konkurentam un uzvarētājam absolūtajā vērtējumā – Andrejam Jesko ( preilēniešu sporta aprindās pazīstamai personai), bet dāmām Natālijai Krupinai.

Bez iespējām uz kādu dienu atpūtai 5.maijā šie paši skrējēji, kuriem piebiedrojās pārējie Preiļu novada BJSS skrējēji vidējās un garajās distancēs devās uz Ogres Zilajiem kalniem, kur notika taku skriešanas seriāla „Stirnu buks- 2018” 2.posma sacensības, kur skolu čempionāta ietvaros tiek izcīnītas arī Latvijas čempionāta medaļas taku skriešanā. Gribas piebilst, ka kopā Lūšu, Stirnu buku, Zaķu, Vāveru un skolu čempionāta dalībnieku skaits tuvojās teju četriem tūkstošiem dalībnieku. Neskatoties uz lielo konkurenci preilēnieši pamanījās tikt uz goda pjedestāla. Tā U16V grupā uzvaras laurus plūca Markuss Kurašovs, bet U20V grupā divi mūsējie uz goda pjedestāla: 2.vieta Raineram Trubačam, bet 3.vieta Mārcim Adamovičam. U18S grupā uz goda pjedestāla kāpj arī Ilze Borbale. Savās vecuma grupās tā teikt olimpiskajā sešniekā izdodas „iespraukties” arī Edijam Valainim un Unai Kraupšai. Arī pārējiem sporta skolas audzēkņiem augstas vietas, kas nodrošina otro vietu ātrāko sporta klubu grupā.

Skriešanas cienītāji- veterāni Aivars Žugris un Leonīds Valdonis 5.maijā piedalījās 45.Vandras maratonā. Kaut arī skrējēju pulks nebija tik kupls kā ierasts vērot „Skrien Latvija” posmos, bija iespēja vērot cik  profesionāli igauņi pieiet sacensību organizācijai. Dalībniekiem tika piedāvātas 8 km, 16 km, pusmaratona un maratona distances. Finišā dalībniekus gaidīja plašs relaksācijas iespēju klāsts. Savu šīgada rezultātu pusmaratona distancē par septiņām minūtēm uzlaboja Aivars Žugris, neskatoties, ka iepriekšējās dienās aiz muguras skrējiens pa Ludzas ielām 1.maijā un starts 5 km distancē 4.maijā Krāslavā un 2.vieta V40 + grupā. Sacensības kuplināja arī Sankt-Pēterburgas un citi Latvijas skrējēji.

Nedēļas nogalē notika arī tradicionālais Aizkraukles pusmaratons ar 5km satelītskrējienu, kurā dalību ņēma arī Krupinu ģimene. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena šoreiz kāpa preilēniete Natālija Krupina, kura nopietni skriešanai sāka pievērsties pagājušajā gadā un kuras meitenīgo stāvu skrienošu pilsētas ielās garajos ziemas mēnešos būs pamanījuši daudzi preilieši. Lai pietiek uzņēmības jaunu ambiciozu plānu īstenošanai!

 

L.Valdonis – Preiļu novada BJSS pieaugušo sporta pasākumu organizators