Kategorija:

Ļoti kuplu dalībnieku pulku 3. decembrī pulcēja tradicionālais Preiļu novada atklātais ziemas čempionāts vieglatlētikā. Dalībnieki no Augšdaugavas, Daugavpils, Jēkabpils, Līvānu, Krāslavas, Rēzeknes novadiem un Mālpils pagasta, kuri sen pazīst šīs šaurās un viesmīlīgās telpas ieradās Preiļu 2.vsk. manēžā lai sacenstos 8 vieglatlētikas disciplīnās, divās vecuma grupās – pieaugušie (2006. dz. g. un vecāki ) un jaunatne (2007 .dz. g. un jaunāki). 160 pieteiktie dalībnieki cerēja uz uzvaru par sevi un konkurentu 60, 800,1500m skriešanā un 60m barjerskriešanā, augstlēkšanā, tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā.

Spraigās cīņas iesākās ar sprinta distancēm. Nepārspējami ātra 60m skriešanā bija Daugavpils pārstāve Angelina Vetriņa uzrādot sacensību augstvērtīgāko rezultātu-7,9sec( I sporta klase) jaunatnes konkurencē, izcīnot pirmo vietu. Patīkami, ka 60 m finālos tika arī mūsu atlēti, kur pieaugušo konkurencē par uzvarētāju kļuva Andis Briška, bet jauniešim pie bronzas godalgas – Renāts Solovjovs.  Tehniskā un ritmiskā disciplīnā- barjerskriešanā medaļu birums Preiļu pārstāviem- zelta medaļas Gustavam Eriņam un Denisam Dronovam, bronzas – Oļegam Seleckim, Katrīnai Dambai un Anastāsijai Leitānei.

Īpašu izturību un raksturu prasīja vidējo distanču skriešana. Spraiga cīņa jauniešu vidū ļāva tikai Liānai Barovskai izcīnīt sudraba medaļu. Toties sporta soļošanā 3000m distancē Preiļu sportistiem ir savas tradīcijas, kuras ļauj veiksmīgi nonākt līdz finišam un kāpt uz pjedestāla. Šoreiz u-16 gr. pjedestāls piederēja Preiļu soļotājiem (Brains Multiņš-1.v., Dans Puduls-2.v., Igors Bivmanis-3.v. Anastāsija Ivanova-2.v., Alise Čača-3.v.). 5km soļošanas sākumā vēlme turēties aiz pieredzējošā soļotāja Normunda Ivzāna un spraiga cīņa distances otrā daļā ar Gati Kristiānu Romanovski (Līvānu BJSS) ļāva Mikam Severīnam Bernsonam uzrādīt personīgo rekordu un izcīnīt sudrabu.

Pieaugušo konkurencē lēkšanas sektoros (augstlēkšanā un tāllēkšanā) Andis Briška atkārtoti  pierādīja savu meistarību un divkāršoja zelta krājumus. Ar trim zelta medaļām ( 60m, 60m/b, tāllēkšanā) var lepoties arī Anastāsija Apenko no Krāslavas BJSS un Angelina Vetriņa no Daugavpils ISVS, vieglatlētikas kluba “Saturn7” attiecīgās vecuma grupās.

Trīssoļlēkšanā jaunākajā grupā Nikitam Baikovam personīgais rekords un zelts, sudrabs- Markusam Somam. Labs ieskrējiens un atspēriens pirms tāllēkšanas bedres Nikitam Baikovam līdzēja piezemēties smiltīs ar rezultātu- 6.23m (II sporta klase). Trešais šajā disciplīnā bija arī Preiļu novada sportists Matīss Sparāns-5.42m

Visspraigākā cīņa izvērsās sacensību beigās, augstlēkšanas sektorā, kur Nikita Baikovs un Matīss Sparāns pārspēja paši sevi un iepriecināja savus trenerus un līdzjutējus pārvarot 185cm augsto latiņu.         Sacensības ļāva atskatīties uz sagatavošanas sezonā paveikto, kā arī nospraust jaunus mērķus, lai turpinātu pilnveidotos savā specializācijā, jo ziemas galvenās sacensības tuvojās! Paldies treneriem un tiesnešiem par profesionāli paveikto darbu, ģimenisku atmosfēru sacensību dienā un lai visiem mums mierīgi Ziemassvētki!

Rezultāti https://athletics.lv/lv/event/39028/competitions

Mārīte Pokšāne
Preiļu novada BJSS pieaugušo sporta pasākumu organizatore

« gada 2 »