Kategorija:

Šogad tradicionālais Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) organizētajai “Olimpiskā diena 2023” tik rīkota godinot Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās komitējas dibināšanas dienu. Devīze – “Soli pa solim #sportiņā!”. Olimpiskais mēnesis  sākas ar 21.martu un noslēgsies 21.aprīlī ar  Olimpisko stundu un  kopēju Vislatvijas rīta vingrojumu kompleksu. Aicinām būt soli pa solim #sportiņā arī pašus mazākos, izvingrinot kājas un rokas kopā ar treneriem Dinars Zāģers un Monta Lībeka, kā arī iemīļotajām Tutas lapsiņām! Lai mazie sportisti varētu mācīties stiprināt fiziskās iemaņas un iepazīties ar sportu pavisam jautrā veidā, pavadošo “Sportiņa dziesmu” par godu Olimpiskajam mēnesim veidoja Tutas lietas.

LOK organizē rodošos konkursos :

  • Zīmējumu konkurss (pirmsskolas izglītības iestādēm) – “Es soli pa solim #sportiņā”. Konkursa darbi tiek zīmēti uz A4 formāta lapas. Līdz 2023.gada 14.aprīlim (pasta zīmogs), veicot izvērtēšanu un izvirzot tikai atbilstošākos zīmējumus, tos iesniedz LOK, sūtot uz adresi Grostonas iela 6b, Rīga, LV-1013, ar norādi “Olimpiskās dienas 2023” konkursam.
  • Zīmējumu konkurss (1. – 4.klase) – “Es soli pa solim #sportiņā” Konkursa darbi tiek zīmēti uz A4 formāta lapas. Līdz 2022.gada 14.aprīlim (pasta zīmogs), veicot izvērtēšanu un izvirzot tikai atbilstošākos zīmējumus, tos

iesniedz LOK, sūtot uz adresi Grostonas iela 6b, Rīga, LV-1013, ar norādi “Olimpiskās dienas 2023” konkursam.

  • Eseju konkurss (5. – 9.klase) – “Kā es izprotu Godīgu spēli sportā un ikdienā?” Darba garums – līdz 750 vārdiem. Līdz 2023.gada 14.aprīlim (ieskaitot) to iesniedz sūtot uz e-pastu olimpiskadiena@olimpiade.lv.
  • Eseju konkurss (10. – 12.klase) – “Kā es izprotu Godīgu spēli sportā un ikdienā?” Darba garums – līdz 750 vārdiem. Līdz 2023.gada 14.aprīlim (ieskaitot) to iesniedz sūtot uz e-pastu olimpiskadiena@olimpiade.lv.

 Latvijas Olimpiskā komiteja un Distantrace.com tevi izaicina piedalīties aktivitātē “Soli pa solim #sportiņā”! Olimpiskajā mēnesī jeb līdz pat 21. aprīlim esi kustīgs un vāc nostaigātos soļus! Reģistrējies www.distantrace.com, pievieno sporta lietotni, kurā tiks fiksēti rezultāti, un piesakies izaicinājumam! Izaicinājuma beigās trīs aktīvākie dalībnieki divās kategorijās iegūs #Komanda Latvija kolekcijas mugursomu! Vairāk par izaicinājumu uzzini šeit 👉🏻 https://bit.ly/3Z9tj4J

  • Olimpiešu stāsti ar Guntu Vaičuli, Robertu Akmeni ,Guntu Baško un Haraldu Silovu

Plašāka informācija par aktivitātēm  “Olimpiskā dienā 2023″ kalendārā

https://www.olimpiade.lv/olimpiskais-menesis/kalendars/2023

Preiļu novadā pieteicas 2454 dalībnieki no 17 skolām. Preiļu novada BJSS organizētas sacensības florbolā, pavasara krosā, galda tenisā, skrējiens un soļošanā pa pilsētas ielām “Cīruļputenis” un citās sacensībās notiks Olimpiskās dienas 2023 ietvaros.

 

Preiļu novada BJSS sporta metodiķe
 Viktorija Neištadte