Kategorija:

  Lieliskos laika apstākļos 29. septembrī noslēdzās MTB sacensības „Preiļupes līkloči”, kuras norisinājās Eiropas Sporta nedēļas ietvaros.

Lai arī ceļa remontu dēļ no pavasara uz rudeni pārceltais velokross nepulcināja tik kuplu dalībnieku pulku kā pavasarī, tas nenozīmē, ka cīņas trasē bija mazāk spraigas. Arī trases maršruts virzījās pretēja virzienā ierastā iepriekšējos gados un distances bija par nepilniem 2 km īsākas ierastajām.

Absolūtajā vērtējumā par uzvarētāju 35 km distancē kļuva ciemiņš no Rīgas (Wess motors) Jānis Skujiņš, kurš finiša spurtā kalnā spējā atrauties no saviem tuvākajiem sekotājiem Aivara Ukina (LiVelo/Zelta Zeme/Aglona) un Renāra Valdoņa (LiVelo/Zelta Zeme/Preiļi). Tālākajās vietās dalībnieki Olimpiskajā sešiniekā sarindojās sekojoši – Jānis Novokovs (LiVelo/Zelta Zeme/Līvāni), Ivars Romancevičs (Selonia), Aleksejs Juvženko (Sniegpulkstenīte). Dāmām par absolūto uzvarētāju kļuva Evita Bauska (Selonia). Prieks par pašmāju velobraucējām- seniorēm Ivetu Žihari un Anitu Vilcāni, kuras spēja ierindoties attiecīgi 2. un 4. vietās, pa starpu ļaujot iespraukties Sanitai Petkausei no Pļaviņām, bet sešinieku noslēdza Kristīne Kliedere (Lizums) un Ilona Aizpuriete (Aglona). Komandu cīņā uzvaras laurus plūca LiVelo/Zelta Zeme komandas braucēji, aiz sevis atstājot komandas „Latgales ekspresis” un 3P+LiVello. Godalgotajam trijniekam garšīgas balvas no SIA “Primo KK” –  liels paldies par atbalstu jāsaka Agritai Zīmelei.

Pirms cīņām nopietnajās distancēs savas attiecības 500 m un 1000 m distancēs noskaidroja 4–5- gadīgie un 6-7-gadīgie bērni, kur cīņas bija ne mazāk spraigas, par to var pārliecināties fotogalerijas bildēs, kur redzam, ka vecāki pārdzīvoja vēl vairāk par saviem aprūpējamajiem. Finišā katram saldā balva no Ādamustobys, paldies sakām Jurim Vucānam.

Visi sacensību dalībnieki finišā saņēma piemiņas magnētiņus ar sacensību logo, bet veiksmīgākie savās vecuma grupās Preiļu novada domes kausus un medaļas. Paldies Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknim par drošības nodrošināšanu un Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljonam par garšīgo putru un tēju finišā, kā arī brīvprātīgajiem jaunajiem palīgiem, kuri neatteica savu palīdzību.

Uz tikšanos MTB „Preiļupes līkloči – 2019” jau maija sākumā! Bildes var apskatīt fotogalerijā, bet rezultātus papētīt te: Rezultāti (PDF)

Leonīds Valdonis,
sacensību galvenais tiesnesis