Kategorija:

17.decembrī startēja Preiļi novada “Ziemassvētku kauss” volejbolā veterāniem. Jau rīta pusē Riebiņu vidusskolas sporta zālē sacensības uzsāka vīriešu komandas (45+), bet pēcpusdienā jaunajā Preiļu BJSS sporta zālē spēkiem mērojās sieviešu (40+) komandas.

Lai arī komandu skaits šogad nebija liels – vīriešu grupā startēja četras vienības: Preiļi, Bērzgale, Jēkabpils un Valmiera, bet sieviešu – Preiļi, Daugavpils un Gulbene, taču tas nemazināja sportistu azartu un pašatdevi laukumā. Jāsaka, ka brīžiem emocijas spēlētājiem bija ļoti sakāpinātas.

Ņemot vērā komandu skaitu, sieviešu vienības izspēlēja apli. Spraigā piecu setu cīņā, atzīstot Gulbenes sieviešu pārākumu, III vietu izcīnīja Preiļu meitenes, II vieta – Gulbene, bet par turnīra uzvarētājām tika kronēta Daugavpils sieviešu komanda.

Savukārt vīriešu komandas priekšsacīkstēs tikās katra ar katru komandu, lai sadalītu komandu izvietojumu, jo izcīnītā trešā vieta nozīmēja sacensties ar ceturtajā vietā esošo komandu par bronzas godalgām, bet stiprākajām divām vienībām savā starpā bija jānoskaidro turnīra uzvarētājs.

Veiksmīgi sacensības uzsāka mājinieki – Preiļu komanda apspēlēja gan Bērzgales, gan Valmieras komandu, taču tika piedzīvots zaudējums Jēkabpils komandai, kas liedza ierindoties starp divām labākajām vienībām un cīnīties par zelta godalgām. Mazajā finālā Preiļi sacentās ar Valmieras komandu, un pārliecinoši tika izcīnīta uzvara un iegūta III vieta. Savukārt finālā Bērzgales komandas spēlētāji atzina jēkabpiliešu pārākumu, kas izcīnīja Preiļu novada “Ziemassvētku kauss” uzvarētāju titulu, kā arī savā īpašumā ieguva gan kausu, gan augstākā kaluma medaļas. Jāpiebilst, ka abās grupās pirmo triju vietu ieguvējkomandas saņēma piemiņas kausus un medaļas, ko nodrošināja Preiļu BJSS. Apbalvojumi saviesīga vakara ietvaros tika pasniegti Riebiņu KN, kur par muzikālo nodrošinājumu rūpējās Jānis Zieds-Ziediņš.

Īpašs paldies jāsaka sacensību tiesnešiem un sekretariātam, kas rūpējās par veiksmīgu sacensību norisi.

Preiļu BJSS pieaugušo sporta pasākumu organizator
Rolands Naglis