Kategorija:

Diezgan nemīlīgos laika apstākļos šogad 1.aprīlī aizritēja tradicionālais „Cīruļputenis – 2017”, kur skrējēji uz starta stājās jau vienpadsmito gadu pēc kārtas. Atjaunojot „Žiglo kāju” kādreizējās tradīcijas, šogad uz starta pirmoreiz debitēja sporta soļošana, jo nevar aizmirst mūsu soļotāju panākumus dažāda mēroga sacensībās. Soļošanas sacensības kuplināja ciemiņi no Lietuvas pilsētas Birštonas, kuri jau daudzu gadu garumā pie sevis uzņem mūsu sportistus. Iepriekšējās dienas vakarā startam bija pieteikušies 66 soļotāji un pāri par divsimt skrējēji.

Pēc novada domes priekšsēdētājas Marutas Plivdas  laba vēlējumiem pulksten 10.00 distancē pa Raiņa bulvāri devās soļotāju virtene, kur atbilstoši vecumam dalībnieki veica 1 km, 2 km , 3 km , 5 km vai 10 km distances. Žēl, protams, ka garākajā 10 km distancē šoreiz neatradās neviens, kas sastādītu konkurenci Edgaram Gjačam. Patīkami soļotāju vadībā bija redzēt mūsu meistaru Normundu Ivzānu, kuram pa pēdām 5 km distancē sekoja skolas biedrs gan no Galēnu laikiem, gan no Murjāņiem un arī tagad treniņu biedrs- Aigars Salenieks, kuri tādā pašā secībā arī finišēja. Ļoti raitu soli demonstrēja arī mūsu jaunā cerība Raivo Liniņš, kuram uzvara 2002.-03.g.dzimušo grupā. Vēl pie uzvarām savās vecuma grupās tika Sofija Kirillova ( 2006.g.dz. un jaunākas ) un Miks Severīns Bernsons tajā pašā vecuma grupā zēniem. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena vēl kāpa Olesja Romančuka (2006.g.dz. un jaun.), Elīna Ūsāne (2004.-05.g.dz.), Ksenija Zabalujeva (2000.-01.g.dz.) un Deniss Ivanovs (2004.-05.g.dz.). Bronzas godalga Kristīnei Saleniecei (2004.-05.).

Krietni smagāk gāja mūsu skrējējiem, kur jau daudzu gadu garumā tālo ceļu pie mums mēro Rīgas SK „Arkādijas” jaunie vieglatlēti, kuri starp spēcīgākajiem ir arī valsts nozīmīgākajos startos. Tikpat aktīvi ir arī Amatas novada SK „Ašais” skrējēji, kuru štāba telti ir pamanījuši daudzie līdzjutēji. Daudz godalgu aizceļoja arī uz Daugavpili. Arī šoreiz Marutai Plivdai netrūka labu vēlējumu skrējējiem un pēc Anitas Kažemākas iesildīšanās vingrinājumiem pirmie distancē devās puiši. Jau ar pirmo apli vadību skrējienā uzņēmās 2016.gada uzvarētājs Andrejs Jesko, kurš no saviem sekotājiem ar katru apli tikai attālinājās un izcīna uzvaru 4 apļu distancē ( 8 km -25 minūtes 10 sekundes ) , aiz sevis atstājot jēkabpilieti Andreju Macuku ( Latvijas čempions maratonā ) un Valēriju Šakeli no Līvāniem. Nu jau arī pēc Andreja Jesko uzmundrinošajiem vārdiem distancē dodas arī dāmas. Anita Kažemāka savējo līdzjutēju atbalstīta ir pārliecinošā vadībā un pēc trijos apļos ( 6 km ) pavadītām 21 minūtes un 16 sekundēm šķērso finiša līniju. Aiz viņas kā otrā ir Ginta Valtere no Līvāniem un Annija Pušņakova (Dobele), kura vēl marta nogalē Somijā cīnījās par medaļām biatlona veterānu čempionātā. A/S „Preiļu siers” un SIA „Zolva” bija parūpējušies, lai katrs dalībnieks finišā varētu saņemt sieriņu „Mazulis” un atspirdzināties ar tēju. Katram finišējušam arī  ūdens no SIA „Venden”. Preiļu labākie jaunie skrējēji tika pie SIA „Dija P” dāvanu kartēm un tie šoreiz bija Rainers Trubačs ( 2.vieta 2000.-01.g.dz. grupa) un Franciska Liniņa ( 4.vieta 2006.g.dz. un jaunākas). Katras vecuma grupas pirmo sešu vietu ieguvēji saņēma T- kreklus no a/s „Preiļu siers”, bet 1. – 6. vietas ieguvēji  vīriešiem 8 km un sievietēm 6 km distancēs naudas balvas no AS SEB bankas. SIA Arka dāvātās tortes aizceļoja Tautas klases atraktīvo Preiļu 2.vidusskolas skrējēju īpašumā, kā arī kuplākās ģimenes rokās, kur triju paaudžu saime piedalījās 10 cilvēku sastāvā un tie ir ne vieni citi kā Pušņakovi.  Liels paldies minēto uzņēmumu vadītājiem , kuri atbalstīja  mūsu pasākumu. Meistaru klasē jaunākais dalībnieks 2012.gadā dzimušais Nils Matvejevs , bet vecākais Romāns Saušs no Vaboles, kuram jau – 84!

Gribas tikai atzinīgus pateicības vārdus teikt visiem , kuri iesaistījās sacensību organizēšanā un tiesāšana, kur katrs savā vietā profesionāli un atbildīgi izdarīja sev uzticētos pienākumus. Kā vienmēr atbildīgi savus pienākumus drošības nodrošināšanā pildīja Valsts policijas darbinieki. Visas sadzīviskās lietas kā vienmēr profesionāli veic Zenta Igolniece ar saviem puišiem no „Saimnieka”. Dalībnieku atzinīgie vārdi sacensību noslēgumā ir lielākā balva! Paldies Jums visiem par to! Visi rezultāti, fotogalerija un video mājas lapā.

 

Leonīds Valdonis – sporta pasākumu organizators.