Kategorija:

5. maijā noslēdzās 2019. gada Latgales atklātais individuālais čempionāts galda tenisā. Kā ierasts, čempionāts norisinājās trijās kārtās, sportistiem, 17. martā, 27. aprīlī un 5. maijā, pulcējoties Preiļos, Bērnu un jauniešu sporta skolas zālē.

Sacensību galvenais tiesnesis Voldemārs Limans pastāstīja, ka čempionāts tiek organizēts ar mērķi popularizēt galda tenisu un dodot iespēju Latgales tenisistiem sacensties ar citu Latvijas novadu, pilsētu un ārvalstu sportistiem. Sacensību katrā kārtā piedalījies ir dažāds dalībnieku skaits, kopumā 58 sportisti, kas pārstāvējuši dažādas Latvijas pilsētas – Rīgu, Aizkraukli, Jēkabpili, Līgatni, Smilteni, Daugavpili, Rēzekni, Ludzu, Līvānus, Krāslavu un Preiļus. Tāpat jau vairākus gadus uz sacensībās ierodas dalībnieki no kaimiņu valsts Lietuvas – galda tenisisti no Utenas, Rokišķiem, Zarasai un Visaginas.

Noslēdzošajā trešajā kārtā tika atklāti un godināti turnīra laureāti. Čempionāta kopvērtējumā godalgoto 1. vietu izcīnīja Deniss Vasiļjevs (Rēzekne), aiz sevis attiecīgi atstājot preiliešus – trenera Anatolija Isajeva audzēkni Aleksandru Pahomovu un Aināru Mūrnieku.

Sieviešu konkurencē labākā izrādījās Almina Saibutyte no Lietuvas, 2. vietu ieguva daugavpiliete Vera Gurtajute un 3. pozīcijā – rēzekniete Linda Laduse.

Kā parasti, atsevišķi tika vērtēti arī galda tenisa veterāni. Šoreiz 40-50 gadu grupā 1. vietu izcīnīja lietuvietis Arunas Petruskevičius, 2. vietā ierindojās Edgars Pikšteins no Aizkraukles un trešais spēcīgākais šajā grupā – Vladimirs Laduss (Rēzekne).

50-60 gadu vecuma grupā 1. vietu ieguva Mindaugas Šedys no Lietuvas, godalgoto 2. vietu izcīnīja daugavpilietis Jurijs Šmagra, trešajā pozīcijā ierindojās Aivars Kokins no Jēkabpils.

60 un vecāki grupā 1. vietu čempionātā ieguva rēzeknietis Andrejs Rešetņikovs, 2. vietu izcīnīja Algirdas Šukys (Lietuva), trešajā vietā –  Viktors Martinovs no Preiļiem.