Kategorija:

Polijā, Jadlinsk pilsētā no 1.-3.septembrim notika INWA Eiropas čempionāts nūjošanā, kurā piedalījās desmit valstu sportisti. Latvijas komanda 12 cilvēku sastāvā bija 3. lielākā skaita ziņā pēc Polijas un Horvātijas. Komandas sniegums bija lielisks, izcīnītas 8 individuālās medaļas (divas 1.vietas, piecas 2.vietas un viena 3.vieta), kā arī 3.vieta sieviešu apsolūtajā kopvērtējumā. Šajā sporta pasākumā piedalījās arī divi dalībnieki no Preiļu novada. Feoktists Pušņakovs izcīnīja 1.vietu 10km un Aivars Žugris – 5.vietu 21km distancēs.

Nūjošanas trase tika izveidota Airokluba lidlaukā. Līdzena, bez ēnas pazīmēm, tālu pārredzama teritorija. Laiks arī bija jauks, ne īpaši karsts, temperatūra 19 – 21̊ C. Trasē sportistus bargi testēja tiesneši. Viens saka  “Good like “, bet jau nākošais rāda dzelteno kartiņu. Tāpēc nopietni bija jāpiedomā pie iešanas tehnikas, kaut kur arī bija nedaudz jāpiebremzē. Par laimi iztikām bez “diskābeļiem”. Otrajā sacensību dienā notika stafetes 4x5km. Latvija startēja ar divām Mix komandām -2vīr.+2siev. Pirmā komanda, kurā piedalījās F.Pušņakovs, izcīnīja 4.vietu. Otrā komanda ar A.Žugra dalību  ierindojās 6.vieta.

Pasākums notika jaukā, draudzīgā gaisotnē. Iegūta jauna pieredze, jauni draugi un piemiņas medaļas. Tagad jāgatavojas un jāgaida nākošais čempionāts – tas ir to vērts!

Sacensību dalībnieks Aivars Žugris

Bildes no dalībnieku arhīva