1. jūnijā pl 11:00 Aglonā Ciriša ezerā un pludmalē jau 18. reizi notika “Līgo regate”

Līgo regate, kā parasti ir aizrautīgs, humora pilns pasākums, kura galvenais notikums ir airēšanas sacīkstes. Tās notiek izmantojot Aglonas pagasta standarta laivu, airējot četrrocīgi  Airēšanas sacīkstēs var piedalīties jebkura vecuma un dzimuma dalībnieki. Airēšanas trase ir aptuveni 1500 metrus gara.

Šogad airēšanas sacīkstē piedalījās 7  komandas. Sīvā cīņā uzvarēja komanda:

 1. ”Tik labākie” Gunārs Matisāns tēvs un Raivis Matisāns dēls. Ar rez.11.36
 2. vietā komanda “PinUp” Kaspars Pīnups tēvs un Mārcis Pīnups dēls. Ar rez. 11.43 (Pagājušā gadā tēvs un mamma izcīnīja trešo vietu Līgo regatē).
 3. vietu izcīnīja pagājušā gada uzvarētāji komanda “Traktoristi” Andris Tumovs-Botors un Raitis Indrikovs. Ar rez.11.47

Nākošas sacīkstes visi sagaidīja ar ovācijām un sajūsmu, lielu prieku, jo tās bija sacīkstes mīļoto nešanā. Kādam vai kādai bija jānes mīļots cilvēks pa noteiktu distanci apzīmētu ar Līgo dienas meijām. Piedalījās 7 pāri. Distances garums – aptuveni 250 metri. Uzvarēja:

 1. MārcisPīnups, nesot savu mammu
 2. vietā Raivis Matisāns, nesot savu Līgu
 3. vieta tētim Bites komandā, nesot savu meitiņu. Tētis Bite nesa arī otru savu meitiņu, bet otrais skrējiens, kuru viņš veica uzreiz, neatpūšoties, sanāca lēnāks.

Trešās sacīkstes bija vainaga mešana. Šoreiz bija gan vīriešu, gan sieviešu konkurence. Triju metienu kopsummā vajadzēja savākt iespējami vairāk punktus. Maksimālais punktu skaits 300. Ja punktu skaits ir vienāds, pretendenti savā starpā meta vēlreiz. Šīs sacīkstes pulcēja vislielāko dalībnieku skaitu – 27 dalībnieki.

Vīriešu konkurencē uzvarētāji:

 1. vieta Jānis Lauskis 250 punkti
 2. vieta Valdis Čerpakovskis 250 punkti pēc pārmešanas.
 3. vieta Gunārs Matisāns 200 punkti pēc pārmešanas.

Sieviešu konkurencē uzvarētājas:

 1. vieta Olga Lauska 100 punkti
 2. vieta Līga Lauska 70 punkti
 3. vieta Ilona Bergača 50 punkti

“Līgo regates” laikā Aglonas pludmalē Aijas Daukštes un Lauras Kampānes vadībā darbojās radošā darbnīca, kur katrs, kurš vēlējās darboties varēja atklāt savu talantu vainagu, sienu dekoru un zāļu pušķu veidošanā, izmantojot Jāņu zāles un fantastisku dabas materiālu – grīšļus.

Komandas saņēma Preiļu BJSS sagādātas goda balvas, Aglonas pagasta aktīvistu gatavotus līgo vainagus un Jāņu zāļu pušķus. Tāpat Preiļu BJSS vadība deva iespēju izmantot apskaņošanas iekārtu. Milzīgs paldies visiem, kas palīdzēja sarīkot šo  gadskārtējo saulgriežu pasākumu. Paldies tiesnešiem Andrim Kurmim, Anatolijam Pupicam un Ilonai Balodei.

Vairāk informācijas un video pieejami Tiktok kanālā “sports Aglona”

Rakstu sagatavoja Varis Ceriņš.