Kategorija:

27.-28. janvārī Valmierā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikas daudzcīņā visās vecuma grupās. Liels gandarījums par Preiļu BJSS audzēkņu startu.

Septiņcīņā izcilu cīņassparu, uzvaras gribu un meistarību demonstrēja mūsu sporta skolas U-16 grupas audzēkņi.  Par Latvijas čempionu ar teicamu rezultātu un izpildītu 1. sporta klasi kļuva Mārtiņš Matisāns – 4172 punkti, bet bronzas godalgu ar personīgo rekordu – 3704 punkti izcīnīja Roberts Gžibovskis. Abi sportisti ir trenera Jāņa Brakovska audzēkņi. Pirmo sešinieku noslēdza mūsu sportists Guntis Sparāns – 3428 punkti. Tikai sportiska neveiksme liedza pakāpties augstāk par 11. vietu Dominikam Kusiņam – 3212 punkti 18 konkurentu vidū. Par  rezultātu izaugsmi liecina arī tas, ka pagājušajā  gadā šī gada 6. rezultāta īpašnieks kāptu uz goda pjedestāla!

Īsta “uguņošana” izvērtās U-18 grupā. Tika sasniegti 2 Latvijas rekordi šai vecuma grupā un mūsu sportista Markusa Soma izcīnītā 10. vieta – 3666 punkti liekas pieticīga, taču rezultātu līmenis un blīvums Latvijas vieglatlētikai šajā vecumā grupā ir augsts, bet Markuss ir viens no jaunākajiem šajā līderu desmitniekā.

Atzīstami startēja arī meitenes pieccīņā U-14 un U-16 grupās. Preiļu BJSS pārstāvēja attiecīgi Signija Pastare un Ērika Some. Meitenes izcīnīja attiecīgi 1918 un 2276 punktus, kas deva 21. un 24. vietu savās vecuma grupās vairāk kā 40  Latvijas labāko daudzcīņnieču vidū. Arī meiteņu apņēmība, cīņasspars un personīgie rekordi atsevišķās disciplīnās ļauj domāt, ka mums aug cerīgas daudzcīņnieces nākotnē. Signiju sacensībām sagatavoja Mārīte Pokšāne, bet Guntim, Dominikam, Markusam un Ērikai palīdz trenēties Edgars Vaivods un Staņislavs Stankevičs.

     Lai sportistiem veiksmīgi starti Latvijas čempionātos individuālajās disciplīnās!

 

Vieglatlētikas nodaļas treneris
Staņislavs Stankevičs