Kategorija:

8.-9.februārī Kuldīgā pulcējās valsts labākie jaunie vieglatlēti, lai samērotos spēkiem Latvijas čempionātā vieglatlētikā telpās U-20 (2000.-01.g.dz.) un U-18 (2002.-03.g.dz.) vecuma grupās. U-18 vecuma grupā kā dalībniekus ierobežojošs moments bija organizatoru noteiktie normatīvi, bez kuru izpildes dalībnieks sacensībām netika pielaists. Kopējā dalībnieku pulkā ar kuplu dalībnieku sastāvu piedalījās arī Preiļu novada BJSS jaunie vieglatlēti. Aizsteidzoties notikumiem priekšā gribas teikt, ka kvantitāte pārauga arī kvalitātē. Iespējams, ka bija arī atlēti, kuri mājup devās ar nepiepildītu sapņu nastu, bet to šoreiz  atsvēra savu biedru panākumi. Ne visiem ir lemts kāpt uz goda pjedestāla ( tas jau ir panākumu kulminācijas mirklis), biežāk jau gandarījumu dod progress rezultātos pēc ieguldītā smagā darba. Arī šoreiz varējām kopā papriecāties ar tiem , kuri tādu mirkli izbaudīja Kuldīgā.

                Pēc bezmedaļu pirmās dienas, kur vistuvāk tām bija Lauris Šmeiksts 60 m finālskrējienā uzrādot 7,20 sekundes bija spiests samierināties ar ceturto vietu – otrajai vietai piekāpjoties trīs, bet trešajai vietai divas simtdaļas. Var teikt, ka tāds pats liktenis piemeklēja arī Unu Kraupšu, kura 3000 m finišā taisnē ieskēja otrajā pozīcijā un komandas biedri jau gavilēja par iespējamo medaļu – diemžēl tā nedomāja pretinieces, kurām spēka atlicis bija drusku vairāk. Rezultātā četras dalībnieces saskrēja pussekundē un kā ceturtā izrādījās mūsu Una. Laikam jau kā kompensācija nāca neplānotas medaļas otrajā sacensību dienā – U-20 grupā pie bronzas godalgām tika Ilze Borbale 3000 m skrējienā un mūsu juniores 4 X 200 m stafetē: Ieva Adamoviča, Valija Vanaga, Emija Verčinska un Rasa Saulīte. Viss tas jau notika otrās dienas nogalē, bet sākās ar spraigo cīņu 2000 m/kav. skrējienā, kur uz starta divtik motivēta stājās Una Kraupša. Šoreiz pretinieces nespēja neko likt pretī un pēdējo apli Una iesāka kā līdere un spēja to nosargāt līdz galam – pelnīta uzvara. Laikam jau tas spēja iedvesmot arī Edgaru Pastoru  2000 m/kav. skrējienā U-20 grupā, kuram spēkošanās izvērtās vēl saspringtāka – uzvara tika izrauta pēdējā apļa pēdējā taisnē aiz pēdējās barjeras – cīnītāja raksturs līdz pēdējam metram! Motivēts un maksimāli noskaņojies uz starta 3000 m distancē stājās Rainers Trubačs. Šoreiz laikam pateicoties galvenokārt pareizi izvēlētai taktikai pārspēti tika visi pretinieki – arī tādi , kuriem šosezon daudz labāki rezultāti. Bilance – 3 zelta un divas bronzas godalgas! Ne tikai audzēkņi, bet arī treneri mājup devās  gandarīti gan par panākumiem, gan arī jauno sportistu pašatdevi un attieksmi pret sporta karalieni. Priekšā jauni starti un izaicinājumi – lai neapsīkst enerģija un nepazūd motivācija!

P.S. E. Pastors pēc nedēļas pārstāvēs Latvijas izlasi Starptautiskās sacensībās Minskā. Dāžiem ir plānots starts Latvijas čempionātā pieaugušajiem, bet daļa startēs Rīgas jaunatnes čempionātā.

Rezultāti apskatāmi: www.lat-athletics.lv , bet mūsējo cīņas mirkļi; www.preili.lv vai www.pbjss.edu.lv

L.Valdonis – Preiļu novada BJSS vieglatlētikas nodaļas treneris.