Citas – ziemas sporta veidu aktivitātes

                Gana aktīvi februāra mēnesī bijuši seniori – distanču slēpošanas cienītāji. LSVS Pašvaldību 56.sporta spēļu finālsacensībās distanču slēpošanā 9.februārī Madonā piedalījās Feoktists Pušņakovs, kurš veicot 5 km distanci 16 minūtēs 10,4 sekundēs V65+ veterānu grupā ierindojās 2.vietā – tikai 2 sekundes piekāpjoties uzvarētājam.

                Madonas Tautas slēpojumā, kur dalībniekiem Elites klasē bija iespēja veikt 32 km un 16,5 km distances Tautas klasē , bija devušies arī pieci mūsu novada distanču slēpošanas aktīvisti. Visaugstāk savā vecuma grupā izdevās tikt Dignai Prodniecei, kura S50+ grupā ierindojās 3.vietā. V60+ vecuma grupā 6.vieta Leonīdam Valdonim, bet Edmundam Boreiko 9.vieta tajā pašā grupā. S40+ grupā 7.vietā mūsu slēpotāja Iveta Belousova, bet kupli pārstāvētajā V30+ grupā 12.vietā Renārs Valdonis.

                Šajās dienās pa starpu biatlona sacensībās pamanījās uzstartēt Feoktists Pušņakovs, kurš piedalījās turpat Madonā notiekošajā Latvijas kausā biatlonā. 8.februārī izcīnīta uzvara sprinta distancē V60+ grupā veterāniem, bet 10.februārī plūkti uzvaras lauri individuālajā distancē.

                10.februārī siltos laika apstākļos aizvadīts Ogres Tautas slēpojums 15 km distancē. Plašā piedāvātā slēpošanas sacensību ģeogrāfija uz slēpojumu pulcēja galvenokārt apkārtējo reģionu slēpošanas cienītājus, bet neatturēja arī dažu labu preilieti mērot tālo ceļu. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena S50+ grupā  varēja kāpt Digna Prodniece. V60+ grupā ceturtā vieta Leonīdam Valdonim. Slimība un traumas liedza iespēju pacīnīties šoreiz par augstāku vietu.

                Jēkabpils novadā ir aizvadīti “Ziemīšu jampadrača” – sacensības  distanču slēpošanā ar dažādām variācijām – trīs posmi no četriem, kur lai piedalītos kopvērtējumā jāpiedalās vismaz trīs posmos. Pagaidām diezgan pārliecinošs līderis V60+ grupā ir Leonīds Valdonis, S50+ grupā otrajā pozīcijā turas Digna Prodniece. Viss izšķirsies 3.martā, kad ceturtajā posmā slēpotāji sacentīsies 1 stundas slēpojumā.

                17.februārī uz Rekavas pagasta Balkanu parku devās Aivars Žugris, lai piedalītos Viļakas novada čempionātā distanču slēpošanā. Savā V50+ vecuma grupā, lai kāptu uz goda pjedestāla traucēja daudzie kritieni sarežģītajā distancē – rezultātā ceturtā vieta.

                16.februārī Jēkabpilī uz Radžu ūdenskrātuves LR 2019.gada čempionāts zemledus makšķerēšanā veterāniem. Sacensību protokolā var atrast arī divu preilēniešu uzvārdus un divkāršs prieks, ka viņi ierindojās godalgotajās vietās. Tā V50+ grupā 3.vietu 18 dalībnieku konkurencē izcīnīja Elmārs Pūdžs, bet savukārt Jānis Bogotais izcīnīja 3.vietu starp 15 censoņiem V60+ grupā.

                Domāju, ka ziema tomēr tik viegli savas pozīcijas neatdos un tāpēc nezaudējot laiku izmantojiet savām sportiskajām ineresēm atbilstošus piedāvājumus un piedalaties, lai pēc tam ar gandarījumu atcerētos aizvadīto ziemu!

L.Valdonis – sporta pasākumu organizators