Kategorija:

Ceturtdien, 21. jūlijā, Igaunijas ziemeļos, pilsētiņā Jehvi notika 13. Baltijas čempionāts U-16 grupas vieglatlētiem. Vienas dienas sacensību programmā bija 35 disciplīnas, kurās startēja tikai 6 sportisti, jo katra valsts varēja deliģēt tikai divus labākos. Šoreiz starp valsts labākajiem 14 un 15 gadus veciem zēniem bija trīs Preiļu novada BJSS audzēkņi- Nikita Baikovs un Daniils Kožemjakins augstlēkšanā, Braiens Multiņš -3000m sporta soļošanā.

20.jūlijā Latvijas komandas sastāvā sportisti mēroja 10 stundu garo ceļu uz sacensību vietu. Viegls treniņš, vakariņas un naktsmiers bija vienīgā izklaide šajā dienā. Nākošās dienas pēcpusdienā sportistus gaidīja atbildīgākais šīs sezonas starts. Liela atbildība un sportiskais azarts bija jāsavalda un mierīgam un koncentrētam jāiziet uz sektoru.  Personīgie rekordi šoreiz nekrita, bet psiholoģiskie noteikti. Jauna pieredze starptautiskos mačos ir neatsverama. Nikitas Baikova pieredze starptautiskajās sacensībās palīdzēja viņam šoreiz izcīnīt trešo vietu augstlēkšanā.

Latvijas komanda kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā, zaudējot Igauņu komandai 37 punktus un apsteidzot Lietuvas jauniešus par 55 punktiem.

Paldies audzēkņu treneriem par ieguldīto darbu, vecākiem un  sporta skolas administrācijai par uzticēšanos un atbalstu!

 Vieglatlētikas nodaļas atbildīgā trenere par U-16 grupu – Mārīte Pokšāne