Riebiņu vidusskolas pagalmā 24. maija pēcpusdienā Latvijas čempione maratona skriešanā, Anita Siliņa kopā ar savu ģimeni bija klāt lai atklātu ikgadējos skriešanas svētkus “Pavasara krosā ar Anitu Siliņu (Kažemāku)”. Riebiņu ciemata ielas un 142 dalībnieki bija gatavi satikties, un starts tika dots!

Kuplākais skrējēju skaits bija 1000m distancē. Šeit startēja 108 dalībnieki no 4 līdz 14 gadu vecumam. Šajās vecuma grupās izcīnīti seši medaļu komplekti. Ātrākie skrējēji bija 2011.g.dz. Armands Pabērzs (3,37min) no Līvānu BJSS un 2010 g.dz. Daniela Kuzmenko (3,50min) no Preiļu BJSS. Jaunākais skrējējs četrgadīgais Tailers Siliņš veikli pieveica šo distanci 8,04 min.

Garākās distances 3000m un 6000m startēja 34 dalībnieki. Dalībnieku skaitu veicināja iespēja veidojot komandu. “Skrien paredzēto distanci un krāj punktus komandas kontā!”- tādā veidā varēja cīnīties ne tikai par Preiļu novada BJSS sarūpētām medaļām un Anitas Siliņas specbalvām, bet arī par kausiem no SIA “Zirgu Oāze”. Startēja piecas komandas un katrs tās dalībnieks saņēma piemiņas kausiņu no Iļjas Danilova rokām. Atzīmēsim ātrākos skrējējus 3000m distancē- Natālija Krupina (12,33min) un Valentīns Movļanovs (11,15min) no Riebiņiem. 6000m distancē lai uzvarētu Raivo Liniņam vajadzēja paskriet 23,07min.

Visi finišējošie saņēma gardo “Preiļu siers” sieriņu, Riebiņu vsk. pavāru putru un emocionālo uzmundrinājumu no Riebiņu vidusskolas folkloras kopas ”Jumalāni”. Uzvarētāju vārdi un katra sasniegtais rezultāts apskatāms LVS mājas lapā un pielikumā.

Paldies pasākuma organizācijā  un vadīšanā iesaistītiem Riebiņu vidusskolas administrācijai, darbiniekiem un skolēniem. Izcili bija gardā putra, “kustīgie pagriezienu rādītāji” un hronometru pavēlnieki!  Pateicība Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietniecei izglītības, kultūras un labklājības jautājumos Inetai Anspokai par iedvesmojošu uzrunu. Pateicoties Inetai spējām noskaidrot, ka skrējiens svinēja 10.gadadienu!  Par lietderīgu laika pavadīšanu pēc skrējiena, pateicamies Jauniešu centram ”Pakāpieni”, SIA “Zirgu Oāze” ponijam un tā īpašniekam Iļjam Danilovam, jaunsargu instruktoram Valērijam Pastaram un mūzikas guru Rūdolfam Beitānam. Stāsts par notikušo pasākumu ir iemūžināts Anitas Siliņas veidotā video.

Sacensību rezultāti (xlsx)

Preiļu novada BJSS pieaugušo sporta koordinatori.

Foto Rita Pudāne