VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde

No 5. līdz 7.jūlijam Jelgavā norisinājās VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kurā piedalījās 79.pašvaldības. Kopējais dalībnieku skaits pārsniedza 3 tūkstošus.

Preiļu novadu tiesības pārstāvēt bija izcīnījuši 23 jaunie sportisti piecos sporta veidos – galda tenisā, vieglatlētikā, pludmales volejbolā, BMX riteņbraukšanā un džudo.

Pēc izcīnītajām medaļām mūsu komanda starp 79.pašvaldībām ieguva 14.vietu. Kopumā tika izcīnītas 9 medaļas, trīs zelta, četras sudraba un divas bronzas. Par divkārtējo Olimpiādes uzvarētāju kļuva Una Kraupša (treneris L.Valdonis), kura pārliecinoši uzvarēja 2000 m kavēkļu skrējienā un 3000 m skrējienā. Raivo Liniņš (trenere A.Siliņa), kuram bija uzticēts atklāšanas ceremonijā ienest Preiļu novada karogu, guva uzvaru 10 000 m soļošanā.

Sudraba godalgas izcīnīja mūsu galda tenisistes komandu cīņā meitenēm – Diāna Afanasjeva un Valērija Mihailova, puišiem Aleksandrs Pahomovs un Raimonds Mūrnieks (treneris A.Isajevs). Diāna Afanasjeva izcīnīja sudraba medaļu individuālajās sacensībās, tāpat otrais kārtslēkšanā palika Jurijs Avsiščers (treneris A.Obižajevs)

Individuālajās sacensībās galda tenisā trešo vietu izcīnīja Aleksandrs Pahomovs un džudo sacensībās Sofija Gžibovska (treneris A.Sapegins).

Olimpiādes diplomus par 5.vietu saņēma arī džudists Juris Vaivods un par 6.vietu tika apbalvoti 100 m skrējienā Lauris Šmeiksts (trenere V.Neištadte) un Raivis Žihars (treneris L.Valdonis) 1500 m skrējienā.

Paldies sportistiem, treneriem, vecākiem un Preiļu novada domei, jo tikai kopā var gūt labus rezultātus!

Preiļu novada BJSS direktors, delegācijas vadītājs – Edgars Vaivods

Latvijas jaunatnes VIII olimpiādes rezultāti

Izcīnītās medaļas: 3 zelta,4 sudrabus, 3 bronzas; 1-5.vieta un 2-as 6.vietas

14.vieta pēc izcīnītam medaļām starp 79 pašvaldības

Vieglatlētikas rezultāti ( 3 zelta medaļas, 1 sudraba medaļa, 2-as 6.vietas)

Augstvērtīgākie rezultāti vieglatlētikā ir Laurim Šmeikstam(100m) -747 IAAF punkti  un Unai Kraupšai (2000m kavēkļu skr.) -741 IAAF punkti

1.vieta(8 dal.) –Una Kraupša                        2000m kavēkļu skr.(rez.7:54,04 ) treneris Leonīds Valdonis

1.vieta( 10 dal.)- Una Kraupša                     3000m skr.(rez.11:17,07) treneris Leonīds Valdonis

1.vieta(4 dal.) Raivo Liniņš                            10 000m soļošana (rez. 50:36,79) trenere Anita Siliņa

2.vieta (8 dal.) Jurijs Avsiščers                     kārtslēkšana  (rez.4m00)treneris Aleksandrs Obižajevs

6.vieta( 56 dal.)-Lauris Šmeiksts                 100m skr.(rez. 11,49) trenere Viktorija Neištadte

6.vieta(17 dal.) Raivis Žihars                         1500m(rez.4:32,08) treneris Leonīds Valdonis

8.vieta(13 dal.)- Gustavs Stalidzāns           diska mešana( rez.37,58)  treneris Jānis Brakovskis

8.vieta(10 kom.) L.Šmeiksts, R.Žihars, A.Rinčs,V.Mihailovs-100+200+300+400m stafetē(rez.2:10,88)

9.vieta(16 dal.)- Gustavs Stalidzāns           lodes gr.( rez.11,90) treneris Jānis Brakovskis

11.vieta(11 dal.)-Vjačeslavs Krupins         2000m kavēkļu skr.(rez.7:59,19)trenere Olga Borisova

12.vieta(27 dal.) Raivis Žihars                      800m(rez.2:05,46) treneris Leonīds Valdonis

13.vieta( 39 dal.)-Lauris Šmeiksts              200m skr.(rez. 24,42) trenere Viktorija Neištadte

17.vieta( 39 dal.)-Valdis Mihailovs             200m skr.(rez. 24,76) trenere Viktorija Neištadte

20.vieta( 39 dal.)-Artis Rinčs                        200m skr.(rez. 24,89) trenere Viktorija Neištadte

22.vieta( 32 dal.)-Nikola Djubina                100m skr.(rez. 13,82)treneris Leonīds Valdonis

23.vieta( 35 dal.)-Nikola Djubina                200m skr.(rez. 28,61)treneris Leonīds Valdonis

24.vieta( 32 dal.)-Līva Saleniece                 100m skr.(rez. 13,97)treneris Ronalds Vucāns

24.vieta( 56 dal.)-Valdis Mihailovs             100m skr.(rez. 12,25) trenere Viktorija Neištadte

28.vieta( 56 dal.)-Artis Rinčs                        100m skr.(rez. 12,33) trenere Viktorija Neištadte

Džudo( 1 bronzas medaļa un 5.vieta)

3.vieta( līdz 63 kg)- Sofija Gžibovska                          treneris Aleksejs Sapegins

5.vieta(līdz 73 kg)- Juris Vaivods                                 treneris Aleksejs Sapegins

BMX riteņbraukšana

22.vieta( 25 dalībnieki) Kristers Toms Pīzelis          treneris Artis Upenieks

Pludmales volejbols( 27 komandas)

9-12.vieta – Zaiga Kalvāne, Elizabete Abzalone                    trenere Inta Rumaka

7.-12.vieta –Evelīna Kokoriša, Annija Maderniece              trenere Inta Rumaka

Galda teniss( 3 sudraba medaļas un 1 bronzas medaļa)

2.vieta (komandu)  jauniešiem( 5komandas)-Aleksandrs Pahomovs un Raimonds Mūrnieks   -treneris Anatolijs Isajevs

2.vieta(komandu) jaunietēm (6 komandas)-Diāna Afanasjeva un Valērija Mihailova – treneris Anatolijs Isajevs

2.vieta(vienspēles-16 dalībnieces)- Diāna Afanasjeva – treneris Anatolijs Isajevs

3.vieta(vienspēles-9 dalībnieki)- Aleksandrs Pahomovs – treneris Anatolijs Isajevs

8.vieta(vienspēles-16 dalībnieces)- Valērija Mihailova – treneris Anatolijs Isajevs

8.vieta(vienspēles-9 dalībnieki)- Raimonds Mūrnieks – treneris Anatolijs Isajevs

Informāciju sagatavoja
 Preiļu novada BJSS metodiķe Viktorija Neištadte