Jau no paša 9.decembra rīta Preiļu 2.vidusskolas vieglatlētikas manēža zumēja kā bišu strops. Lai pārbaudītu savu gatavību jaunajai vieglatlētikas sezonai attālums nebija par šķērsli sportistiem pat no Mālpils un Suntažiem, Kocēnu novada, Madonas BJSS, nemaz nerunājot par atlētiem no Latgales reģiona. Uz starta stājās arī kupls pulks Preiļu novada BJSS audzēkņu ( preilēnieši, vārkavieši kā arī riebiņieši un galēnieši ). Sportisti sacentās divās vecuma grupās: pieaugušo 2001.g.dz. un vecāki, kā arī 2002. g.dz. un jaunāki. Interesenti gana ilgi varēs „škurināt” sacensību protokolus un analizēt rezultātus ( www.lat-athletics.lv ), bet šeit gribētu piebilst , ka mūsējie turējās godam un tomēr dažus uzvārdus gribētos atzīmēt. Nevar neatzīmēt krāslavieti Arti Šarkovski 2001.g.dz. vieglatlētu ( spēcīgāko savā vecumā un disciplīnās valstī) , kurš izcīnīja uzvaras gan tāllēkšanā ( 6 m 75 cm ), gan 3-soļlēkšanā ( 13 m 37 cm ). Uzteicams ir daugavpilieša Dmitrija Jefimova rezultāts 60 m – 7,1 sekunde. Priecēja arī pašmāju atlētu gan izcīnītās vietas, gan uzrādītie rezultāti. Kārlis Sondors – nu jau studenta kārtā būdams izcīnīja uzvaru 60 m/b – 8,5 s un 2.vietu 60 m – 7,4 sekundes. Arī Mārim Ceplim uzvara augstlēkšanā – 180 cm un 2.vieta tāllēkšanā – 6 m 14 cm. Neapdraudēta uzvara no sekotāju puses arī Normundam Ivzānam 1 km soļošanā – 4 min. 05,3 sekundes. Dubultuzvara Rasai Saulītei 60 m un 60 m/b skrējienos. Ar savu personīgo „augstumu” uzvar Valija Vanaga.

Cienīgi turējās arī mūsu jaunā paaudze. 60 m sprinta skŗējienā vis goda pjedestāls mūsējiem. Ar vienādu rezultātu 7,4 sekundes uzvaru pār savu vienaudzi Alenu Lozdu šoreiz var svinēt Lauris Šmeiksts, kuram vēl arī uzvaras ar teicamu rezultātu tāllēkšanā 5 m 89 cm un 3 – soļlēkšanā – 11 m 60 cm. Trešais Artis Rinčš – 7,5 . Ar II sporta klasei atbilstošu rezultātu 1 km soļošanā uzvar Raivo Liniņš – 4 minūtes 29,2 sekundes. Vārkavietim Kristeram Lācim uzvara augstlēkšanā – 160 cm.

Soļotājām Ksenijai Zabalujevai ( pieaugušie) uzvara un Sofijai Kirillovai ( jaunatne) 2.vieta ar rezultātiem tuvu II un III sporta klasēm savās vecuma grupās. Arī vicečempioni Rainers Trubačs un Una Kraupša savās vecuma grupās un vidējās  distancēs ( 1500 m un 1000 m ) , kurām nav piemērota mūsu manēža, uzrādīja III sporta klasei atbilstošus rezultātus. Arī daudzu mūsējo sprinteru uzrādītie rezultāti atbilda III sporta klasei, diemžēl ierobežoto vietu skaits uz goda pjedestāla liedz iespēju visus pieminēt.

Gribas teikt paldies visiem , kuri atsaucās aicinājumam sacensību tiesāšanā un pašmāju sportistiem, kuri trenējoties citurviet, atrod iespēju priecēt savus līdzjutējus. Prieks gada nogalē tradicionali pie mums redzēt vieglatlētikas fanātus- trenerus no Suntažu puses Guntaru Tipānu, ar savu specifisko humora izjūtu apveltīto basketbolista Kaspara Ciprusa tēti – Ignatu no Rēzeknes, Daugavpils novada vieglatlētikas guru – Jāni Petrovski, saliedēto Krāslavas treneru saimi ar vieglatlētes Inetas Radēvičas mammu priekšgalā un vēl daudzus citus. Interesanti saviem audzēkņiem teikt: tūlīt skries barjeras vai lēks tālumu basketbolista Jāņa Timmas māsa vai ko tamlīdzīgi. Viss tas kopā veido gan interesi, gan motivāciju meklēt savu ceļu šajā sporta veidā. Uz tikšanos skrejceļā! Fotogalerijā varēsim mēģināt sevi atpazīt sacensību gaisotnē.

L.Valdonis – sacensību galvenais tienesis.