Categories:

Madonas pusē- Smecersila sporta kompleksā 27.maijā tika rīkots seriāla „Stirnu buks” 2.posms taku skrējienā. Šoreiz tautā populārais skriešanas pasākums pulcēja vairāk nekā 2000 dalībnieku no visiem Latvijas reģioniem. Šogad Lūšu, Stirnu buka, Zaķu, Vāveru un Susuru distancēm pievienojas Latvijas čempionāta taku skrējienā skolēniem dalībnieki. Tāpat kā pirmajā posmā Ogrē, arī šoreiz skriešanas aktivitāšu cienītāju vidū bija arī Preiļu labākie BJSS jaunie censoņi no 1.pamatskolas,Preiļu 2.vidusskolas un JEPVĢ.

Kā pirmie garākajās Lūšu – 30 km un Stirnu buku – 20 km distancēs devās vairāk nekā 600 skrējēji. Kā astotais Buku distances kopējā konkurencē finišē Pēteris Trubačs, izcīnot pārliecinošu uzvaru V45+ grupā. Aivaram Žugrim šajā pašā distancē atkal ceturtā vieta V55+ grupā. Mazāk veiksmīgs starts šo rindu autoram. Kamēr savu startu gaida skolu čempionāta dalībnieki distancē jau devušies kanikrosa – 6 km ( skrējiens sasaitē ar suni ) un Zaķu – 10 km gandrīz 800 dalībnieki. Skolu čempionāta dalībnieku vidū no mūsējiem ātrākais 6 km distancē Raivo Liniņš, kuram uzvara U16V grupā. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena tiek aicināta arī Ilze Borbale par uzvaru U18S grupā. Godam nocīnījušies mūsu jaunākie puikas – ja Ogrē abi palika vietās uzreiz aiz pjedestāla, tad šoreiz uz otrā pakāpiena kāpa Valters Pūdžs, bet Markusam Kurašovam 3.vieta U14V grupā, kurā startēja 55 dalībnieki.. Apņēmības pilna uz Madonu devās arī Santa Prikule – par ko arī tika atalgota ar trešo vietu U20S grupā. Gandarījumu par jauko pasākumu un pašu paveikto smagajās Smecersila trasēs varēja lasīt arī Līgas, Rasas, Sofijas, Emijas un Raivja acīs. Patīkami arī redzēt, ka bijušie preilēnieši, kuri jau labu laiku dzīvo un strādā Rīgā pretī savam uzvārdam pieteikumā norāda – Preiļi ( Sanita Sparāne ).

Tikuši mājās vakarā varējām ķerties pie rezultātu analīzes, vērot televīzijas ekrānos -kā tad gājis citiem preilēniešiem Stipro skrējienā un domāt par nākošajiem startiem. Interesentiem plašāka info un foto par pasākumu: www.stirnubuks.lv .

L.Valdonis – sporta pasākumu organizators.